FOTO in VIDEO: ŽNK Teleing Pomurje s kar 9:1 premagale Litvanke

Lendava, 13.8.2012

V Lendavi je bila odigrana tekma drugega kroga  1. kvalifikacijske skupine za žensko Ligo prvakinj. Nogometašice Pomurja so se pomerile z ekipo Gintra Universitetas iz Litve. Na tribunah stadiona v Lendavi se je zbralo okrog 350 gledalcev, ki so videli prepričljivo zmago nogometašic Pomurja - končni rezultat je bil kar 9:1.

ŽNK Pomurje: Pavlovski, Vrabel, Marič, Benak, Rogan, Špur, Eržen, Tibaut, Rola, Nikl in Zver. Klop: Kosi, Zelko, Misja, Klemenčič, Ferencek, Prša in Kozar.

FK Gintra Universitetas: Boyko, Nilsson, Neverdauskaite, Budryte, Kirjanovaite, Lindberg, Moller, Imanalijeva, Kunickaite, Zrayeva in Imanalijeva. Klop: Kaselyte, Paliukaite, Velickaite, Verzbickaja, Gaileviciute, Karasiovaite in Adamaviciute.

Glavna sodnica: Amy Fearn (ANG)

ZAČETEK TEKME

01 min. - Prva priložnost za Pomurje! V izjemni priložnosti se je znašla Kaja Eržen, a je gostujoča vratarka njen strel ubranila.
04 min. - Še ena lepa priložnost za Erženovo - gostje izbijajo v kot.
08 min. - Priložnost za gostje. Budryteva je poizkušala z lobom od daleč - malenkost preko vrat.
10 min. - Krasen strel od daleč Zverove - gostujoča vratarka je žogo s težavo odbila v kot.
14 min. - Sumljiva situacija na robu gostujočega kazenskega prostora. Vratarka je podrla Vrablovo - po mnenju sodnice brez prekrška.
16 min. - Rumeni karton za Maričevo.
18 min. – Mateja Zver se je znašla sama pred gostujočimi vrati – od vsega le kot.
21 min. - Menjava pri nogometašicah Pomurja - Tanjo Vrabel, ki se je poškodovala ob posredovanju gostujoče vratarke pred nekaj minutami, je zamenjala Anja Prša.
27 min. - Še ena priložnost za Kajo Eržen, ki je poizkušala z desne strani a zadela le zunanji del vrat.
29 min. - Strel Niklove od daleč - brez težav za gostujočo vratarko.
31 min. - GOOOL! 1:0 za Pomurje! Po podaji Mateje Zver je zadela Kaja Eržen!
34 min. - Rumeni karton pri gostjah za Rzayevo.
36 min. - Prosti strel za domače z desne strani. Lep predložek Roganove so gostje izbile.
37 min. - 11 - metrovka za domače. Poizkušala bo Mateja Zver.
38 min. – Zverova je uspešno izvedla najstrožjo kazen a jo morala ponoviti, ker je ena izmed gostujočih igralk med izvajanjem stala v kazenskem prostoru. V drugem poiskusu Zverova ni bila uspešna.
45 min. - EVROGOOOL! Izjemen zadetek Manje Benak iz prostega strela iz več kot 30 metrov!
45 + 2 min. - GOOOL! 3:0 za Pomurje! Zadetek Kaje Eržen po samostojni akciji!
KONEC PRVEGA POLČASA

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA
Ob polčasu menjava pri gostjah, ki so zamenjale vratarki - Boykovo je zamenjala Kaselyteva.
49 min. - GOOOL! 4:0 za Pomurje! Manja Rogan je zadela iz prostega strela - zadetek gre na dušo vratarki, ki je posredovala izjemno slabo.
57 min. - Lepa priložnost za domače - gostje so žogo s skrajnimi močmi odbile v kot.
58 min. - GOOOL! 4:1 - gostje so prodirale po desni strani, ustrelila je Imanalijeva, žoga se je odbila od ene izmed domačih branilk in se odkotalila v mrežo. Hkrati menjava pri gostjah - Neverdauskaitejevo je zamenjala Adamaviciuteva.
63 min. - GOOOL! 5:1 - po samostojni akciji je zadela Mateja Zver!
66 min. - Enajstmetrovka za Pomurje! Poizkušala bo Manja Rogan.
67 min. - GOOOL! 6:1 - Manja Rogan je zadela iz enajstmetrovke!
71 min. - GOOOL! 7:1 - Hattrick Kaje Eržen! Hkrati menjava pri domačih - Aniso Rola je zamenjala Petra Klemenčič.
73 min. - GOOOL! 8:1 - Zadela je Mateja Zver.
75 min. - Še zadnja menjava pri Pomurju - Andrejo Nikl je zamenjala Urška Kozar.
77 min. - Rumeni karton za Stašo Špur.
79 min. - GOOOL! 9:1 - Mateja Zver je zadela še tretjič.
81 min. - Priložnost za Kozarjevo, a so gostje njen poiskus zaustavile.
84 min. - Menjava pri gostjah - Kunickaitejevo je zamenjala Velickaiteva.
88 min, - Priložnost za Tibautovo, ki pa je bila v zaključu akcije premalo zbrana.
89 min. - Drugi rumeni karton pri gostjah za Rzayevo, tako da domačinke igrajo z igralko več.
90 min. - Še tri minute sodniškega dodatka.

KONEC TEKME! Nogometašice Pomurja so dosegle prvo zmago v kvalifikacijah za Ligo prvakinj.