Beltinci, 16.8.2012

V Beltincih je danes ob 17:00 bila odigrana tretja kvalifikacijska tekma za žensko Ligo prvakinj med ŽNK Teleing Pomurjem in ekipo Ataşehir Belediyespor iz Turčije. Pomurke so lovile zmago in s tem drugo mesto v skupini, ki bi ob ugodnem razpletu v ostalih sedmih kvalifikacijskih skupinah še prinašalo naslednji del tekmovanja (ob zmagovalkah osmih skupin napredujeta še dve najboljši drugouvrščeni ekipi). Pomurje je nastopilo brez kapetanke Tanje Vrabel, ki se je poškodovala na prejšnji tekmi. Na tribunah stadiona v Beltincih si je zmago Pomurja s 4:2 ogledalo okrog 800 gledalcev.

ŽNK Teleing Pomurje: Pavlovski, Marič, Benak, Rogan, Špur, Eržen, Prša, Tibaut, Rola, Nikl in Zver. Klop: Kosi, Zelko, Škaper, Misja, Klemenčič, Ferencek in Kozar.

Ataşehir Belediyespor: Caglar, Corlu, Kirac, Matveeva, Uraz, Belci, Demir, Ebi, Demirdön, Gürbüz in Serdar. Klop: Ercimen, Aladag in Ücerler.

Glavna sodnica: Amy Fearn (ANG).

ZAČETEK TEKME!

06. min: Prosti strel za Pomurje z leve strani - Mateja Zver je ustrelila mimo vrat.

08. min: Nevaren predložek Turkinj - vratarka Pomurja je žogo s težavo odbila v kot.

09. min: Rumeni karton je dobila Corlujeva za prekršek nad Zverovo, hkrati tudi prosti strel - Manja Benak je ustrelila mimo vrat.

13. min: Priložnost za Niklovo, ki pa je z glavo ustrelila preslabo in žoga je končala v naročju vratarke Atasehirja.

20. min: Strel Mateje Zver od daleč - malenkost mimo vrat.

21. min: GOOOL! 1:0 za Pomurje! Lep zadetek Anje Prša!

23. min: GOOOL! 2:0 za Pomurje! Po podaji iz kota je zadela Tjaša Tibaut!

25. min: GOOOL! 2:1. Strelka zadetka Yagmur Uraz.

29. min: GOOOL! 3:1! Iz prostega strela je zadela Manja Rogan!

34. min: Priložnost za Matejo Zver, ki je izpeljala samostojno akcijo, a je žoga končala v rokah vratarke Atasehirja.

38. min: Priložnost za Enome Obi, ki je ustrelila preko vrat igralk Pomurja.

39. min: Prosti strel z roba kazenskega prostora za Pomurje. Za posredovanje nad Matejo Zver je rumeni karton dobila Seval Kirac.

KONEC PRVEGA POLČASA!

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

49. min: Nevaren predložek Mateje Zver iz leve strani - Turkinje izbijajo.

51. min: GOOOL - 3:2. Strelka zadetka Onome Ebi.

55. min: Rumeni karton je dobila Anja Prša. Turkinje imajo hkrati prosti strel z leve strani - po kratko odigrani akciji je Pavlovska obranila strel iz roba kazenskega prostora.

60. min: Rumeni karton je dobila Tatiana Matveeva zaradi ugovarjanja.

61. min: vroče v kazenskem prostoru Pomurja. Turkinje so imele podajo iz kota, ob kateri je vratarka Pomurja posredovala slabo in malo je manjkalo, da bi ji žoga ušla čez golovo črto.

63. min: Turkinje imajo igralko manj - drugi rumeni karton v le treh minutah je prejela Tatiana Matveeva.

66. min: Po podaji iz kota je iz dvajsetih metrov merila Anisa Rola, a nenatančno.

67. min: Nogometašice Pomurja so nevaren predložek izbile v kot.

70. min: Lepa priložnost za Pomurje! Strel Erženove z glavo je zletel le malenkost mimo vrat.

73. min: Strel Tibautove je zletel preko vrat. Hkrati menjava pri Pomurju - Manjo Rogan je zamenjala Petra Klemenčič.

74. min: Rumeni karton za Stašo Špur. Menjava pri Turkinjah - Belcijevo je zamenjala Ercimenova.

76. min: Menjava: Serdarjevo je zamenjala Ücerlerjeva.

79. min: Menjava pri Pomurju: Kajo Eržen je zamenjala Nives Ferencek.

80. min: Rumeni karton je dobila Tjaša Tibaut.

83. min: Še zadnja menjava pri Pomurju - iz igre Andreja Nikl, v igro Jasmina Zelko.

84. min: Strel Mateje Zver iz prostega strela je zletel malenkost mimo vrat.

86. min: Še zadnja menjava pri Turkinjah: Gürbüzevo je zamenjala Aladagova.

88. min: Rumeni karton je dobila Merve Aladag.

89. min: GOOOL! 4:2! Tjaša Tibaut!

KONEC TEKME V BELTINCIH! NOGOMETAŠICE ŽNK TELEING POMURJA SO TEKMO DOBILE S 4:2, KAR PA NA ŽALOST NE ZADOSTUJE ZA NAPREDOVANJE. VSEENO SI DEKLETA ZASLUŽIJO VELIK APLAVZ ZA BORBENOST IN SRČNOST. ČESTITAMO!