Radenska Naturelle PKL: Visoka zmaga Lendavčanov

Odigrane so bile tekme 3. kroga Radenska Naturelle PKL.

KD Sobota : KK GMT Beltinci

51 : 56 (12:11, 13:15, 10:12, 16:18)

KD Sobota: Šiftar 12, Hari 9, Ficko 8, Vogrinčič 8, Bilič 7, Lukač 4, Žigo 3, Čep 0, Brinar 0

KK GMT Beltinci: Štihec 10, Kukel M. 10, Cör 9, Zver 8, Farkaš 7, Kukel T. 5, Bojnec 5, Fujs 2

Dvoboji teh dveh ekip so vedno zanimivi, saj so Beltinčani lanski prvaki, Sobočani pa so lani bili na končnem 3. mestu, kar je napovedovalo zanimivo in napeto tekmo. Prvo četrtino so oboji odigrali v rahlem krču, še posebej se je to poznalo na igri domačinov saj so proste mete v prvi četrtini izvajali 2/9. Drugo četrtino so bolje začeli sobočani in povedli z 20 - 16, vendar so z napakami v napadu dovolili gostom da so jih dohiteli in prehiteli (20 - 22). Polčas nizkih 25 – 26. V drugi minuti zadnje četrtine je sodnik piskal osebno napako domačemu igralcu, vendar so gostje zahtevali nešportno ON. Gostujoči trener je dobil dve tehnični napaki, kar je pomenilo izključitev. Domačim je uspelo zadeti vse 4 proste mete izenačiti na 40. Potem je sledil šov Štiheca (2 trojki, skupaj 10 točk v zadnjih 6-ih minutah), katerega sobočani niso mogli ustaviti. Sobočani so s slabo igro v napadu dali možnost Beltincem, da tekmo zmagajo. Prvaki takšne priložnosti niso izpustili in na koncu so tekmo dobili z nizkim rezultatom 51:56.

KK Radenci : PŠK Ljutomer 3

84 : 65 (21:16, 19:16, 24:13, 20:20)

KK Radenci: Rajnar 31, Niderl 29, Jurjovič 14, Budja 6, Neuvirt 4, Belak 0, Koren 0, Leben 0

PŠK Ljutomer 3: Glavnik 16, Copot A. 16, Karba 10, Govedič 9, Kupčič 8, Filipič 4, Robnik 2, Pavličič 0, Bogša 0, Grašič 0

Začetek tekme je v celoti pripadal gostom, ki so zelo dobro zadevali z vseh možnih pozicij, prav tako pa bili uspešni v protinapadih. Domači ekipi se je poznala odsotnost treh igralcev (Gomboc, Kuhar in Sovič). Ob koncu so se domačini le pobrali in zaključili četrtino v svojo korist 21:16. Druga četrtina je potekala v podobnem ritmu, pri gostih sta izstopala Glavnik in Copot, pri domačinih pa sta največ volje do igre kazala Rajnar in pa predvsem veteran Niderl, ki je naredil precej šprintov v protinapade in je vreden posebne pohvale. Ob polčasu so domačini imeli prednost 8 točk pri rezultatu 40:32. V drugem polčasu je domača ekipa dvignila ritem in nivo igre, zmanjšali so število napak pri podajah ter koristili premoč pod košem, rezultat četrtine je bil temu primeren 24:13. Zadnja četrtina je bila še najbolj izenačena, čemur priča tudi rezultat 20:20.

PŠK Ljutomer 2 : KK Picerija Nona Lenart

75 : 63 (18:17, 14:9, 23:17, 20:20)

PŠK Ljutomer 2: Šiškin 33, Jurkovič 16, Frangež 8, Kolbl 7, Munda 6, Kosi 5, Zemljič 0

Lenart: Šijanec 28, Dokl 9, Topolnik 8, Holc 7, Kneževič 5, Keršič 3, Puntar 2, Bauman 1, Koletnik 0

Začetek tekme je bil dokaj izenačen, stik z gosti je pri domačinih držal Šiškin, ki je dosegel prvih 13 točk za domačo ekipo. Na koncu se je odprlo še Jurkoviču in domači so prvo četrtino končali z minimalnim vodstvom 18:17. V drugi četrtini so domačini zaigrali nekoliko agresivneje v obrambi in tako gostom dopustili le 9 točk in odšli na odmor s prednostjo šestih točk. V tretji četrtini so pri domačih poskušali s consko obrambo, kar se je obrestovalo, saj je prednost narasla že na 12 točk. Pri gostih je bil najbolj razpoložen Šijanec, ki je zadeval predvsem iz polrazdalje, pri domačinih pa je še vedno blestel Šiškin in to iz vseh pozicij.
V zadnjo četrtino so domačini vstopili prepričani, da prednost zadržijo. Začelo se je dobro, prednost je narasla na +16, nato pa je sledil rahel padec. Pri gostih še je vedno bil razigran Šijanec in prednost je skopnela na 7 točk. Pri domačinih je nato Jurkovič zadel pomembno trojko, zadel še tri od štirih prostih metov in domačini so se tako lahko veselili prve zmage v tej sezoni.

KK Lindau : KD Ljutomer

106 : 29 (28:2, 21:9, 34:7, 23:11)

Lendava: Dominko 34, Balažic 18, Žalig 14, Magdalenič 9, Hozjan 8, Novak 5, Horvatič 5, Pamič 4, Svetko 4, Zrna 3, Balaž 2, Trstenjak 0.

KD LJutomer: Nemec 10, Miholič 6, Rošker 5, Dominko 4, Flisar 4, Jakelj P. 0.

Moštvo Ljutomera je na tekmo prišlo le s 6 igralci. Kljub temu so domačini v srečanje pristopili brez podcenjevanja in zato z dobro obrambo prvo četrtino končali z visoko prednostjo 28:2. Gostje so ob zavzeti igri domačinov težko prihajali do metov, dosti grešili, zato so dočačini s kontranapadi in dobrimi skokom v napadu in obrambi vodstvo do polčasa še povišali 49 :11. Domačini so tekmo končali z visoko zmago 106:29.

prosti: KK Paloma - Alfa Sladki Vrh