Murska Sobota, 11.7.2013

V Murski Soboti se je včeraj odigrala zanimiva prijateljska tekma med Pomursko reprezentanco in Leeds Unitedom. Skozi celotno srečanje so prevladovali angleški drugoligaši in na koncu bili boljši od Pomurcev z 1:3.

Reprezentanca Pomurja : Leeds United 1:3 (0:2)

Strelci: 0 : 1 Smith (10), 0 : 2 Hunt (40), 0 : 3 Poleon (66), 1 : 3 Grah (68)

Že v uvodnih minutah je Leeds United pritisnil na nasprotnikovi polovici in si priigral nekaj lepih polpriložnosti. Že v 10. minuti pa je po lepem predložku z glavo zadel Matt Smith. Rezultat bi se kaj kmalu lahko še povišal, a se je z nekaj izjemnimi obrambami izkazal Jaka Šafer. Kljub temu pa je bil nemočen v 40. minuti, ko ga je, po podobni akciji kot pri prvem zadetku, z glavo premagal Noel Hunt. Pomurci so v prvem polčasu le enkrat zapretili gostujočemu vratarju in sicer v 37. minuti, ko je Bojan Matjašec lepo streljal iz roba kazenskega prostora, a je žal žoga zletela preko vrat.

Leeds United: Kenny, Peltier, Lees, Pugh, Taylor, Norris, Green, Murphy, White, Smith, Hunt.

Reprezentenca Pomurja: Šafer (Tromejnik), Banfi (Grad), Smolkovič (Ljutomer), Slavič (Beltinci), Matjašec (Odranci), Žerdin (Odranci), Kerec (Beltinci), Lapoši (Rakičan), Trstenjak (Veržej), Ropoša (Veržej), Mauko (Čarda).

Gledalcev: 800

V drugem polčasu smo gledali nekoliko bolj izenačen dvoboj, a so kljub temu prvi zadeli gostje po natančnem strelu Dominic Poleona v levi spodnji kot vratarja Andrejiča. Dve minuti pozneje pa je reprezentanca Pomurja le uspela premagati gostujočega vratarja. Po lepem samostojnem prodoru Roka Vorija, ki je nato pred vrati našel samega Damjana Graha, je slednji rutinirano zaključil in dosegel častni zadetek za Pomurje.

Leeds United: Cairns, Thompson, Killock, Pearce, Warnock, Brown, Tonge, Drury, McCormack, Varney, Poleon.

Reprezentenca Pomurja: Andrejič (Veržej), Recek (Čarda), Kuzmanovski (Ljutomer), Bagari (Rakičan)/Kalamar (Rakičan), Grah (Tromejnik), Mlinarič (Odranci), Smodiš (Beltinci), Janža (Tromejnik), Tkalec (Beltinci), Godvajs (Rakičan), Vori (Odranci).