LOKALNO
Občina Tišina končala z obnovo cestne infrastrukture v Borejcih
V letu 2014 so se gradbena dela t.i. »2. faze« v Borejcih pričela na podlagi uspešne prijave na razpis Agencije RS za kmetijske trge in razvoj podeželja, ki projekt sofinancira v višini 60 % upravičenih stroškov.
Dela 1. faze so bila izvedena že v letu 2013, kot ločen in uspešno sofinanciran projekt s strani državnih organov. Izvedeno je bilo cca 570 m ceste, cca 561 m sekundarnega vodovoda, obnovljenih 20 hišnih vodovodnih priključkov. Na novo je bil izgrajen tudi most čez odvodni jarek.
Dela 2. faze z izbranim izvajalcem Markomark d.o.o so potekala od sredine meseca aprila pa do konca avgusta 2014 in tako bila končana pravočasno in tudi pod pogodbeno vrednostjo, ki znaša 376.796,39 eur z ddv.
Nad izvedbo del so bdeli nadzorni inženir Metod Krajnc, vodja projekta na občinski upravi Dušan Hauko ter člani vaškega odbora Borejci.
Že pred pričetkom del je občina predvidevala, da bo potrebno obstoječo cesto izkopati v globino 60 cm ali več in znova nasuti zaradi geomehanskih pogojev terena. S pomočjo potrpežljivosti prebivalcev zaradi motenega dostopa do hiš pa so tudi ta dela bila uspešno končana. Novo asfaltirane ceste po naselju so vsaj za 0,5 m širše, kot v preteklosti. Obnovljen vodovod je izgrajen iz trajnejšega materiala - nodilarne litine. Trenutno se oskrba s pitno vodo zagotavlja iz vaškega vodnjaka, skoraj vse pa je pripravljeno za dobavo vode v okviru projekta oskrba pomurja s pitno vodo - sistem B.
V letu 2014 so tako obnovljene: ceste v treh ulicah v skupni dolžini 1.224 m (oziroma kar cca. 5000 m2 asfaltne površine), meteorna odvodnja v naselju, kjer je bilo položenih cca 840 m plastičnih cevi, sekundarni vodovod v dolžini cca 775 m, obnove 26 hišnih vodovodnih priključkov. Postavljeni so tudi požarni hidranti. Urejena je bila javna razsvetljava v dolžini cca 614 m, kjer so bile nameščene energetsko varčne in okolju prijazne led sijalke.
V celotnem naselju Borejci je tako za bodoče generacije prebivalcev in obiskovalcev poskrbljeno za celovito oskrbo s pitno vodo, požarno varnost, odvajanje padavinskih voda in tudi varnost udeležencev v cestnem prometu. Skupni strošek obnove cestne infrastrukture v Borejcih z vsemi stroški v dveh letih tako znaša cca. 750.000 eur.
Avtor: Dušan Hauko
Fotogalerija
Komentarji
Opozorilo
Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Pomurec.com želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja. Najboljše komentarje bomo ob koncu leta nagradili.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Pomurec.com. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.
Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Pomurec.com bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.
Tej so tij ga dobri, vozili skale, nato pa zasipavali meteorno kanalizacijo, katastrofa!!
Ja kelko pa je koštala ( kelko preveč ) nekdo zajebal na razpisu.
Kdaj pa pridejo na vrsto Rankovci????. Pločniki ne bi bili luksus, pa meteorna odvodnja in obcestni jarki tudi ne. Pa še marsikaj drugega, saj so od občine Tišina najmanj "dobili"!
Franc Horvat je najboljši župan, ki ga je naša občina kadarkoli imela. Je velik vizionar, perfekcionist, deloholik in spreten porabnik EU sredstev, zmagovalec na razpisih, retorik in velik demokrat, glasnik kulturnih odnosov, zaščitnik dialoga, graditelj spomenikov. Car nad carji. Dobesedno sanjski župan. Volite Franca Horvata in živeli bomo v sanjskem svetu iz katerega se ne bomo nikoli želeli prebuditi.
Nikjer nisem zasledil v prispevku, da so zaposleni na OU Tišina, površno pripravili vloga za Evropski razpis, na katerem smo padli in smo tako cesto v vasi Borejci financirali iz lastnega proračuna, ki pa letno premore malo čez 600.000,00 EUR, potem vidimo, koliko sredstev nam je še ostalo za ostele občinske projekte ?, ko odštejemo 375.000,00 EUR. IN spet ni nobeden odgovarjal, bivša direktorica je izjavila, da je bila navajam: neljuba napaka- 750.000,00 EUR. Ob dejstvu, da ogromno ljudi čaka na pomoč Rdečega križa in ob dejstvu, da smo vsak dan bolj v tazadnjični oblini.
Dodajam zgornjemu prispevku, da ne bo nerazumevanja malo čez 600.000,00 EUR prosto razpoložlijivih sredstev.
Kolikor je meni jasno iz članka (sam podnaslov in uvod) izhaja, da: - so v letu 2014 dela sofinancirana s strani Agencije RS za kmetijske trge in razvoj podeželja, ki projekt sofinancira v višini 60 % upravičenih stroškov. - so v letu 2013 bila dela sofinancirana tudi s strani državnih organov (predvidevam, da Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo). Res pa je, da če je na občinski upravi katera oseba nesposobna jo je treba naučiti discipline.