8.10.2014

V nedeljo je bila na Fazanerija odigrana tekma sedmega kroga v tretji Slovenski nogometni ligi vzhod med nekdanjima prvloligašema Muro in Beltinci. Nekdanji prvoligaški pomurski derbi je tokrat postregel z dvema zadetkoma in delitvijo točk.

NŠ Mura : ND Lušt Beltinci 1:1 (0:1)

Strelca: 0:1 Tkalec (14), 1:1 Balažic (85)

Gledalcev: 500

Prvo priložnost na tekmi so si priigrali gostje. Po podaji z desne strani je do strela z glavo prišel Tkalec, ampak je žoga zletela prek vrat. Sledili sta dve priložnosti črno-belih. Najprej je po podaji iz kota Toth z glavo za malenkost zgrešil vrata, nato pa je sledil še izjemen strel iz 20 metrov Ilića, ki pa je zadel le prečko. V 14. minuti pa so gostje kombinirali na robu kazenskega prostora in poslali žogo do Jerneja Tkalca, ki je brez težav premagal vratarja Mure. Po začetnem šoku so pobudo pričeli prevzemati Muraši in nekajkrat nevarno zapretili, a se je večkrat izkazal gostujoči vratar, ki je tako v prvem polčasu ohranil mrežo nedotaknjeno.

V drugem polčasu je bilo veliko napak na sredini igrišča in ogromno zapravljenih priložnosti. V 50. minuti je Ebo prišel sam pred vrata, ampak je bil gostujoči vratar spretnejši. Na drugi strani je dvakrat zapretil tudi Tkalec. Prvič je zgrešil vrata, drugič pa je Vičič uspel žogo odbiti v kot. Sledilo je veliko zapravljenih priložnosti Mure, vendar so murskosoboški nogometaši bili premalo zbrani pred vratarjem Vöröšem, ki je klonil šele v 85. minuti, ko je Ivo Balažic iz prostega strela iz približno 25 metrov izjemno zadel v levi zgornji kot gostujočega gola. Ob izdihljajih tekme sta obe ekipi imeli lepo priložnost za končno zmago. Najprej je zelo dobro streljal Smodiš, ampak je zadel le prečko Murinih vrat. Na drugi strani pa je imel še eno lepo priložnost Ebo, ki je po podaji iz kota prišel do strela, ampak žoga še enkrat več ni zadela okvira vrat.

NŠ Mura: Vičič, Šeruga, Celec, Hozjan, Ciglarič (od 59. Balažic), Eduam Ebo, Poredoš (od 82. Lacroce), Kozar, Ilić (od 68. Barbarič), Šiško, Toth.

ND LUŠT Beltinci: Vöröš D., Pavel, Zlatar, Smej, Horvat, Hartman, Smodiš, Škaper (od 29. Sreš D.), Sreš L. (od 86. Pavel), Maroša (od 61. Virag), Tkalec.