LOKALNO
Kaj policisti naredijo z zaseženim orožjem in drogo?
Zasežena prepovedana droga in orožje se do konca kazenskega postopka hranita v skladišču Ministrstva za notranje zadeve.
V zadnjem času pomurski policisti javnosti večkrat posredujejo slike zaseženega orožja in drog, marsikateremu državljanu pa se postavlja vprašanje, kaj se z orožjem in drogo zgodi potem.
Kot nam je sporočil predstavnik za stike z javnostmi na murskosoboški policijski upravi, Jožef Prša, po končanem postopku sodišče odloči o nadaljnji usodi zaseženih predmetov.
Konoplja se v izrednih primerih lahko uniči takoj
"V izrednih primerih lahko policisti pridobijo odredbo preiskovalnega sodnika, da dovoli takojšnje uničenje prepovedane droge, predvsem rastlin konoplje, saj količina le te lahko predstavlja velik problem za nadaljnje hranjenje," pojasnjuje Prša. Dodaja, da uničenje zaseženih drog lahko poteka na različne načine, eden od teh je tudi sežig, medtem ko se orožje lahko uniči ali pa se ga proda.
Komentarji
Opozorilo
Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Pomurec.com želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja. Najboljše komentarje bomo ob koncu leta nagradili.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Pomurec.com. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.
Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Pomurec.com bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.