KOŠARKA

Murska Sobota, 8.10.2016

KK Radenska izgubila v napeti končnici proti Međimurju Čakovec.

KK Radenska je organizirala tradicionalni turnir pred pričetkom sezone v telovadnici Osnovne šole I v Murski Soboti. Na turnirju zraven domačinov igrajo še KK Konjice, KK Branik Maribor in gostje iz Hrvaške, ekipa Međimurja iz Čakovca. Murskosoboški košarkaši so se pomerili proti Međimurju Čakovec. V prvem polčasu so imeli velike težave v obrambi, a ob koncu druge četrtine znižali zaostanek na rezultat polčasa 43 : 50.

V drugem polčasu so zaigrali veliko bolj podjetno in agresivno v obrambi, saj so po zaostanku v zadnji četrtini povedli že za 6 točk. Žal so v zadnjih minutah padli v obrambi in v napadu, kar so kaznovali gostje in na koncu slavili po napeti končnici 74 : 76. Najboljši strelec domače ekipe je bil Jernej Juteršnik s 24 točkami.

KK Radenska bo danes ob 14.00 igrala tekmo za 3.mesto proti Konjicam, medtem ko se bodo Hrvatje ob 16.00 pomerili v finalu proti Mariborčanam.