Prekmurec Bohar poskrbel za veliko točko in pol milijona evrov

14.9.2017

Nogometaši Maribora so v 1. krogu lige prvakov igrali neodločeno 1 : 1 (0 : 0) proti moskovskemu Spartaku. Za Ruse je zadel Aleksandr Samedov v 60. minuti, za domače pa Damjan Bohar v 85. minuti. Izbrance Darka Milaniča naslednja tekma v tem tekmovanju čaka 26. septembra, ko bodo gostovali v Sevilli.

Stadion Ljudski vrt, gledalcev: 12.450

Strelca: 0:1 Samedov (59.), 1:1 Bohar (85.).

Maribor: Handanović, Šuler, Vrhovec (od 79. Pihler), Ahmedi (od 69. Mešanović), Kabha, Tavares, Bajde (od 69. Kramarič), Milec, Rajčević, Viler, Bohar.

Spartak: Rebrov, Glušakov (od 29. Samedov), Promes (od 85. Popov), Fernando, Luiz Adriano, Džikija, Bocchetti, Kombarov (od 90. Melgarejo), Kutepov, Ješenko, Pašalić.

Rumeni kartoni: Džikija

Po treh letih se je znova vrnila liga prvakov v mesto ob Dravi. Razprodan stadion, polno mesto domačih in tujih navijačev ter dinamična igra v obeh polčasih so poskrbeli za novo nogometno poslastico v štajerski prestolnici. Damijan Bohar je z drugim golom v ligi prvakov poskrbel za izenačenje v dramatičnem zaključku.

Prekmurec je v 85. minuti na noge dvignil ves stadion, potem ko so domači lepo pletli mrežo pred Spartakovimi vrati. Martin Kramarič je podal, Bohar pa z močno žogo pod prečko premagal Rebrova. Bohar je dve minuti kasneje še enkrat nevarno meril, žoga pa je le malo zgrešila ruska vrata in domači so igrišče zapustili dvignjenih glav z velikim remijem v žepu.