STAVNI NAPOTEK: Napovedujemo gladki zmagi Barce in Manchestra, pa ti?

3.5.2011

Pred polfinalnima tekmama Lige prvakov napovedujemo finalista najprestižnejšega nogometnega tekmovanja. Po našem mnenju bosta to Barcelona in Manchester Uniteed. Kaj meniš ti?

Torek ob 20.45:

Barcelona : Real Madrid

(prva tekma 2:0)

Verjetni postavi:

Barcelona: Valdes; Dani Alves, Pique, Busquets, Puyol; Xavi, Mascherano, Iniesta; Pedro, Messi, Villa.

Tekmo bodo izpustili Montoya, Gabriel Milito, Maxwell, Adriano in Bojan Krkić. Ponovno nared Abidal in Iniesta.

Real Madrid: Casillas; Arbeloa, Carvalho, Albiol, Marcelo; Alonso, Diarra; Di Maria, Ozil, Ronaldo; Adebayor.

Tekmo bodo izpustili Pepe, Khedira in Fernando Gago ter Sergio Ramos zaradi kartonov.

Glede na izzid prve tekme, kjer je Barcelona zmagala v gosteh z dvema goloma prednosti, se danes Realu piše zelo slabo na Camp Nouu, saj tam niso okusili zmage že od leta 2007. Od Reala se glede na kvaliteto igralcev pričakuje huda borbenost in optimistično razmišljanje za možen preobrat, vendar bo danes streti Barcelono na domačem terenu skoraj nemogoče. In pa glede na prvo medsebojno tekmo v polfinalu, kjer je bilo veliko grobih stikov, se podobna igra pričakuje tudi danes.

Moje današnje mnenje je čista enka in pa suveren odhod Barcelone v finale. Prvi polčas bo verjetno izenačen, goli bodo ponovno padali v drugem polčasu.

MOJA NAPOVED: 1

-------------------------------------------

Sreda ob 20.45:

Manchester United : Schalke

Manchester United: Van der Sar, Rafael, Ferdinand, Vidić, Evra, Nani, Carrick, Giggs (Scholes), Park, Rooney (Owen), Javier Hernandez (Berbatov).

Tekmo bodo izpustili Anders Lindegaard. Ponovno se vračajo Paul Scholes, Demitar Berbatov in Michael Owen.

Schalke: Neuer, Učida, Metzelder, Höwedes, Sarpei, Baumjohann, Farfan, Papadopoulos, Jurado, Edu, Raul

Tekmo bodo izpustili Benedikt Höwedes, Christian Pander, Christoph Moritz, Marijo Gavranović in Klaas-Jan Huntelaar.

Manchester United je popolnoma strl obrambo Schalkeja v drugem polčasu na prvi tekmi, kjer so zmagali  z izzidom 2:0. To je prednost, ki jo Schalke na Old Traffordu nikakor ne bo ,ogel ujeti, kaj šele preseči. Rooney je v izjavi za medije že povedal, da se sanje uresničujejo in da se že vidi v Webleyju na finalu. Sira Alexa Fergusona čaka naporen teden, saj so po izgubljeni tekmi z Arsenalom še samo tri točke v prednosti pred Chelseajem v Premier ligi, s katerimi pa jih čaka tekma v nedeljo.

Ker imajo doma sedaj prednost izzida 2:0 in ker se na igrišča vračajo Scholes, Berbatov in Owen, Ferguson pravi, da bi rad za nedeljo spočil Rooneyja, Giggsa in pa Hernandeza. Zato je lahko pričakovati, da bodo v udarni enajsterici večino tekme odigrali prav omenjeni trije. Schalke se po besedah igralcev ne pradaja in gredo v goste po zmago, ampak takšen izzid, kot je bil proti Interju, ne gre pričakovati na Old Traffordu. Vse oči bodo pa še enkrat najbolj uprte v Raula, ki si močno želi prvič premagati Van der Sarja.

Menim, da bo tudi na tej tekmi suvereno zmagal Manchester United, prvi gol "rdečih vragov" pričakujem že v prvem polčasu.