Pomurje zapravilo veliko priložnost za napredovanje v 1B ligo

Murska Sobota, 7.5.2018

Neprepoznavni igralci Pomurja so zapravili veliko priložnost za napredovanje v 1B ligo. Ob porazu Ajdovščine, ki je v zadnjem krogu izgubila v domači dvorani, bi si z zmago priborili napredovanje. S tem se niso strinjali rokometaši Kronosa, ki so pred nekaj krogi premagali tudi Ajdovščino, in so v domači dvorani prepričljivo zmagali z rezultatom 29:22 (14:11).

Že na začetku tekme se je videlo, da rokometaši Pomurja niso pravi, saj so domači v 6. minuti povedli z 4:1 in dve minuti kasneje še z 6:2. Rokometaši Pomurja so med 8. in 21. minuto nekoliko pritisnili na plin in naredili delni izid 3:8 in povedli z 9:10. Domači rokometaši so odgovorili z delnim izidom 4:0 in dve minuti pred koncem povedli z 13:10. Končni izid polčasa 14:11 za domače.

Začetek drugega polčasa je še bil še dokaj izenačen, saj so domači držali prednost 3-4 zadetkov. Ko so se v 43. minuti gostje približali na 20:17 se je zdelo, da bomo spremljali razburljivo tekmo, saj je ekipa Pomurja nujno potrebovala zmago. Namesto tega smo videli delni izid 5:0 in vodstvo domačih 25:17 v 51. minuti. S tem je bil zmagovalec znan. Do konca tekme so domači dosegli še 4 zadetke, gostje pa 5. Končni izid tekme 29:22 za domače.

RK Kronos: Hočevar 8, Breznik 5, Jurkovič 4, Jereb 4, Slanc 3, Lukan 3, Kamnikar 2, Lukič, Stojanov, Cifer, Musar-Kumer, Miljuš, Valentinčič, Kremenovič

Izključitve: 10 min

7metrovke: 5/5

RK Pomurje: Štumpf 6 (3), Gregorec 4, Hameršak 3, Hedl 3 (3), Kocan 2, Žižek-Cvetko 2, Šavel 1, Kozelj V. 1, Kozelj M., Pintarič, Černela Dom., Belec
Trener: Alan Potočnjak

Izključitve: 6 min

7metrovke: 6/8

Ekipa Pomurja je bila tokrat neprepoznavna, kljub temu, da kapetan Mitja Kozelj zaradi poškodbe ni stopil na igrišče. Prav nobeden igralec si tokrat ne zasluži omembe, saj so prav vsi krivi za katastrofalno igro in zapravljeno priložnost. Z zmago bi se namreč klub iz Pomurja po dolgem času uvrstil v 1B ligo. Sedaj je v RK Pomurje čas za analizo in dogovor kako naprej.