Na 21. Mednarodnem turnirju uspešni tudi soboški rokoborci

Murska Sobota, 5.11.2018

V soboto, 3. novembra, je v športni dvorani pri Osnovni šoli I. v Murski Soboti potekal 21. Mednarodni rokoborski turnir za dečke in kadete.

Tradicionalni rokoborski turnir je potekal v organizaciji Rokoborskega društva Sobota. Turnirja se je udeležilo 110 tekmovalcev iz 20 klubov in 11 držav, in sicer Hrvaške, Italije, Češke, Romunije, Moldavije, Ukrajine, Srbije, Črne Gore, Madžarske, Bosne in Hercegovine in Slovenije. Na turnirju z mednarodno udeležbo so bili uspešni tudi soboški rokoborci. Najboljši tuji tekmovalec turnirja je bil Donici Ion iz Moldavije, najboljši domači tekmovalec pa Klemen Podgorelec iz RD Sobota.

V kategoriji mlajših dečkov je bil drugi Vid Jeneš in tretji v kategoriji Aleks Šuškovič. Med dečki je bil zmagovalec v kategoriji do 55 kg Nik Bedők, Mitja Cener pa je bil tretji. Med kadeti je v kategoriji do 80 kg zmagal Klemen Podgorelec, drugi v svoji kategoriji je bil Nikola Šimonkovič in tretji Luka Gumilar. Najboljše moštvo v skupni uvrstitvi je bila Ukrajina pred soboškimi rokoborci, tretji pa je bil Hodonin iz Češke.

Ekipno:

1. mesto Ukrajina 33 točk, 2. mesto RD Sobota 33 točk, 3. mesto Hodonin Češka 21 točk