KOŠARKA

20.2.2019

Pretekli vikend sta bili v ligi PARKL aktivni obe pomurski ekipi. KK Beltinci so na gostovanju v Staršah zmagali in se tako končno odlepili z dna lestvice prve lige. Manj uspešni so bili igralci KD NONA Sobota, ki so v Miklavžu po tesni končnici izgubili proti vodilni ekipi druge lige.

KK Starše Čiro 75:84 KK Beltinci
(12:21, 29:18, 12:21, 22:24)

Strelci:
KK Starše Čiro: Pjevič 18, Lah 14, Ploj 12, Zelenko 11, Šalamon 8, Rotman 6, Dakovič 5, Senekovič 1
KK Beltinci: Novak 24, Ferčak 16, Kukel 15, Lebar 12, Kumin 8, Bojnec 7, Frangež

Beltinčani so tekmo začeli odlično in hitro povedli 17:3. Domači so po minuti odmora zaigrali bolje in do konca četrtine nekoliko zmanjšali prednost Prekmurcev. Igralci Starš so tudi v drugi četrtini igrali bolje in kmalu tudi dohiteli ter do konca polčasa tudi prehiteli goste iz Beltincev. Lovljenje rezultata je pri domačih pustilo sledi, saj so jim počasi pojenjale moči, kar so gostje z Alešem Novakom na čelu uspešno izkoristili in do konca tretje četrtine povedli za 7. točk. Domači so v zadnji četrtini sicer poskušali pripraviti preobrat a za to enostavno niso imeli dovolj moči in Beltinčani so zasluženo slavili ter tako naredili velik korak proti obstanku v prvi ligi. Trenutno zasedajo 7. mesto na lestvici, ki vodi v tekmo za obstanek a ker imajo do konca rednega dela še tri tekme je tudi šesto mesto in direkten obstanek v prvi ligi še vedno na dosegu roke.

Strelci:
KK Miklavž: Šerbinek 23, Kores 17, Visinski 11, Počivavšek 8, Habot 4, Ročenovič
KD NONA Sobota: Bilić Z. 22, Bilić J. 13, Otopal 9, Vogrinčič 9, Ficko 5, Lukinovič 2, Hari 2

Obe ekipi sta v prejšnjem krogu izgubili zato je bila zmaga na tej tekmi v boju za prvo mesto nujna. To se je poznalo tudi pri motivaciji igralcev na obeh straneh. Prva četrtina se je začela zelo napeto z nekaj dobrimi potezami na obeh straneh. Do polčasa so gledalci spremljali izenačeno tekmo, z nekaj trojkami na obeh straneh. Na začetku drugega polčasa so domači igralci stisnili na plin in si priigrali 10 točk prednosti pred zadnjo četrtino. Sobočani so nato presenetili s consko obrambo, ki je domačim povzročala precej preglavic. Prekmurci so se uspeli povsem približati a za preobrat jim je na koncu zmanjkalo časa in moči. Igralci KD NONA Sobota so tako padli na 3. mesto druge PARKL lige z zmago zaostanka za vodilnima ekipama.