Murska Sobota, 3.3.2019

V soboto, 2. marca, je v športni dvorani OŠ I. bila odigrana tekma 18. kroga 1. DOL za moške, kjer sta se pred okrog 200 gledalci pomerili domača ekipa Panvite Pomgrad in gostje iz Hoč. Slednji so domačinom morali priznati premoč, ti so po koncu srečanja slavili s 3:1 v nizih in s tem prekinili serijo porazov.

Panvita Pomgrad : Hoče 3:1
(17:25, 25:18, 25:23 in 25:21)

Dobro uro in pol igre so potrebovali odbojkarji Panvite Pomgrada, da so v nervozni in izenačeni tekmi strli odpor žilavega nasprotnika pa čeprav so jih Štajerci na začetku presenetili in dobili uvodni niz. V uvodnem nizu so namreč gostje vodili praktično od začetka do konca in prepričljivo dobili prvi niz kjer je soigralce odlično razigraval nekdanji murkosoboški organizato igre, Urban Drvarič.

V nadaljevanju pa se je tehnica začela prevešati v domači korist šele po izidu 14:11, ko so odbojakrji Panvite Pomgrada naredili odločilno razliko in tekmeca niso spustili več blizu. Sledijo je izenačenje v nizih na 1:1

Najbolj razburljiv je bil tako na koncu tretji niz. Panvita Pomgrad je namreč po izenačenju na 9.točki naredila razliko treh točk, Hočani pa so jo skoraj ujeli na 15.točki pri 15:14. A se nato Sobočani niso dali in vseeno povedli z 20:15. Nakar je spet sledil mrk domačinov, ki so sicer povedli s 24:19 in zatem zapravili kar šest zaključnih žog za vodstvo v nizih z 2:1. Na koncu se po nihanjih v igri na obeh straneh tretji niz končal na razliko po uspešno  zaključenem napadu domačega korektorja, Aljoše Bogožalca.

Zadnji, četrti niz pa je bil nato izenačen zgolj do 17.točke, ko je Panvita Pomgrad končno prestavila v višjo prestavo in po vodstvu z 22:20 rutinirano dobila še zadnji niz za težko pričakovano zmago proti Hočam s 3:1 in boljše izhodišče v končnici državnega prvenstva v katerega pa Sobočani v boju za obstanek startajo s šestimi točkami.

Povedal sta po tekmi v Murski Soboti:

• Timotej FRANC, kapetan Hoč:

»Mi smo se borili od začetka in se upirali nasprotniku vse od prve točke, a je v nadaljevanju naša igra padla. V prvem setu smo pokazali pravo igro in presenetili nasprotnika, potem pa ni šlo več. Odločilen je bil bržčas za to tekmo tretji niz, po katerem so domačini tekmo zasluženo dobili. Mi zdaj v boju za obstanek startamo z desetega mesta kar pomeni, da nas čaka težek boj in borba za obstanek. Smo pa pričakovali napeto in težko tekmo v Murski Soboti kjer se nam tokrat ni izšlo

• Dejan FUJS, trener Panvite Pomgrada:

»Zadovoljen sem, da smo po dolgem času spet tekmo dobili. Kar pa se tiče same igre nas je spet zmanjkalo v prvem nizu, ki ga v letu 2019 sploh še nismo dobili. In to ne glede na vse kar delamo na treningu in se še dodatno pogovarjamo smo na koncu premalo agresivni ter odločni kar pomeni, da predolgo lovimo igro in se nam to vse prepogostokrat maščuje. Liga je letos izenačena in karte bi se hitro lahko premešale tudi drugače. Mi se bomo zdaj borili v skupini za izpad in čaka nas še šest težkih tekem. V skupini za Šoštanjem startamo s šestim točkami in z željo, da se nam računi izidejo. Nas so v preteklosti dejansko pestile poškodbe ključnih igralcev kar pa nismo obešali na veliki zvon, letos pa smo startali z svežimi močni. Fantje se kalijo in mislim, da je dobro za vse, da ekipa raste tudi z lastnim oz. mladim kadrom. Sicer pa je bil tokrat proti Hočam za zadnjo tekmo rednega dela prvenstva tudi obisk gledalcev v skladu s pričakovanji...«