Beltinci, 17.4.2019

Danes je bila v Športnem parku odigrana tekma med nogometaši Beltincev in Čarde Martjanci. Na polfinalni tekmi Pokala MNZ so slavili Beltinčani.

ND Beltinci - NK Čarda Martjanci 3:1 (2:1)

(Žalik v 14. in 44. minuti, Bencik v 35. minuti in Ropoša v 79. minuti)

Začetna postava ND Beltinci: Niko Serec, Rok Kotnik, Nino Bertalanič, Borut Lukač, Žiga Hartman, Ivo Balažic, Marko Maučec, Jan Hartman, Jan Kristl, Samo Žalik in Rok Ropoša.

V 14. minuti je po visoki podaji Balažica s strani z glavo zadel Samo Žalik in tako poskrbel za prvo za vodstvo Beltincev.

Po prostem strelu so nespretnost beltinških nogometašev v obrambi izkoristili gostje in tako v 35. minuti izenačili na 1:1. Zadel je Bencik.

Minuto pred koncem prvega polčasa je za novo že drugič poskrbel Samo Žalik, tudi tokrat s pomočjo Balažica. Prvi polčas se je tako končal z vodstvom domačih nogometašev. Med polčasom sta v igro vstopila Golob in Mauko. Iz igre sta šla Kristl in Balažic.

V 74. minuti je iz igre odšel Bertalanič, namesto njega je vstopil Legen. V 79. minuti je Rok Ropoša zadel za povišanje vodstva žutih na 3:1. Zadel je neposredno iz kota.

V 85. minuti je odšel iz igre strelec dveh golov, Žalik, v igro je vstopil Raduha. Beltinci so na koncu slavili z rezultatom 3:1, s čimer so si zagotovili igranje v finalu Pokala MNZ, z zmago pa so si zagotovili tudi 1. krog pokala Slovenije za naslednjo sezono.