Nafta premagala Šenčur, Beltinci in Grad poražena

14.8.2019

Danes se je v prvem krogu zaključnega dela Pokala Slovenije spopadlo 24 ekip – 6 prvoligašev in 18 finalistov pokalnih tekmovanj medobčinskih nogometnih zvez. Nafta je premagala Šenčur, Beltinci so visoko izgubili v Kopru. Grad je izgubil na domačem igrišču. Nafta je tako prišla do napredovanja, Beltinci in Grad sta iz pokalnega tekmovanja izpadla.

Tinex Šenčur - Nafta 1903 0:1 (0:0)
(Vedran Vinko v 93. min)

V Športnem parku Šenčur je bil danes odigran 1. krog Pokala Slovenije med Šenčurjem in lendavsko Nafto. Nogometaši Nafte so pred 150 gledalci z zadetkom Vinka Vedrana v 93. minuti srečanja zmagali.

Začetna enajsterica NK Nafta 1903:

Začetna enajsterica NK Tinex Šenčur: Lenart Vrečič, David Dedić, Aleksandar Vasilić, Tine Tramte, Luka Lipovec, Rok Dolžan, Anže Iglič, Samo Kokalj, Ervin Jogić, Uroš Parežanin in   Jernej Gvardjančič.

Koper - Beltinci Klima Tratnjek 6:0 (2:0)

(Vršič v 9. in 61. min (11m), Tomić v 33. min, Badžim v 61. min, Mišić v 79. min, Šolaja v 87. min)

Na ŠRC Bonifika Koper sta se spopadla drugoligaša Koper in Beltinci. Domačini so pred 500 gledalci slavili s 6:0.

Začetna enajsterica ND Beltinci:

Začetna enajsterica FC Koper: Primož Bužan, Darko Mišić, Dare Vršič, Kristijan Meštrić, Luka Badžim, Žan Bešir, Žan Žužek, Željko Tomić, Damir Hadžić, Robi Gajšek in Stefan Andjelić.

V 9. minuti je po prekršku Sereca, Koper dobil enajstmetrovko, ki jo je izkoristil Vršič.

Tomić je po predložku z glavo z bližine zadel za povišanje prednosti v 33. minuti.

Serec je po posredovanju pred golom v gneči izbil žogo in hkrati zrušil Raduho, ki je obležal na tleh. Nato pa je po mnenju glavnega sodnika, po ponovnem strelu domačih, Lukač igral z roko in tako v 52. minuti srečanja dobil rdeči karton. Še ena enajstmetrovka za Koper.

Iz najstrožje kazni je v 53. minuti zadel Vršič. Serec sicer v pravo smer, toda strel je bil premočan.

V 61. minuti je vodstvo domačih zvišal Badžim, ki je zadel z glavo po predložku Vršiča.

Slaba povratna žoga Hočevarja do Sereca, z bližine je v 79. minuti zadel Mišić.

Z roba kazenskega prostora je v 87. minuti za 6:0 zadel Šolaja.

Grad - Krško 1:4 (1:4)

(Žabec v 56. min in 86. min, Stošić (11m) v 76. min, Dadić v 88. min, Čirjak v 90. min)

Na igrišču "Pod gradom" Grad na Goričkem je bila odigrana Pokalna tekma med domačim Gradom in Krškim. Pred 200 gledalci so zmagali nogometaši Krškega.

Začetna enajsterica NK Grad: Tadej Cipot, Luka Žnidarič, Saša Celec, Primož Seršen, Jaša Kerec, Tomo Marič, Nemanja Stošić, Mitja Kolmanko, Rok Potočnik, Alen Vrhovski in Nino Bernjak

Začetna enajsterica Krško: Zlatko Šolčić, Žiga Jurečič, Ivan Boras, Marko Puškarić, David Fortuna, Luka Dadić, Filip Srpak, Ian Regvar, Tomaž Zakrajšek, Lim Choongsil in David Žabec.