ODBOJKA

3.3.2020

Minulo soboto je bil odigran 3. krog 1B DOL (playout) ženske odbojkarske lige, kjer so odbojkarice Puconcev premagale zelo zdesetkane Zrečanke in s tem prišle do prve zmage.

ŽOK Roto-Kema Puconci - Weiler Volley Zreče 3:1

(25:22, 25:23, 20:25, 25:23)

Kljub boljšemu pričetku gostujočih odbojkaric, ki so povedle s 4:7 in nadzorovale niz vse do 19:17, ko je domačinkam uspelo prvič povesti za dve točki prednosti. Domačinke so to prednost uspele ohraniti do konca niza, ki so ga na koncu dobile pri rezultatu 25:22.

Tudi naslednji niz so bolje pričele odbojkarice Zreč in v prvem delu povedle z 9:11. Sledilo je boljše obdobje domačih igralk, ki so iz zaostanka dveh točk naredile prednost dveh točk in povedle 20:18. Po minuti odmora na zahtevo gostujočega trenerja je sledilo izenačenje na 21:21, nato pa so v napeti in izenačeni končnici niza bile boljše domačinke, ki so niz zaključile na 25:23 in povedle z 2:0.

Tretji niz je nedvomno pripadel gostjam, ki so vseskozi nadzorovale igro, in niso dovolile preobrata. Tretji niz so dobile z 20:25 in tako znižale izid v nizih na 2:1.

Četrti niz so bolje otvorile domačinke in ob svojem prvem odmoru vodile z 10:9. Nato je sledila serija sedmih dobljenih točk Zrečank, ki so povedle z 11:16. Nato pa je sledila serija dobljenih točk domačih odbojkaric, katere so najprej izid izenačile in nato povedle ter slavile v tretjem nizu s 25:23 ter prišle do prve zmage sezone v 1B ligi.