Maribor premagal Nafto

23.5.2020

Danes sta se v mariborskem Ljudskem vrtu, na prijateljski tekmi, pomerila prvoligaš Maribor in lendavska Nafta.

NK Maribor - NK Nafta 1903 3:1 (0:1)

(Ploj v 14. min, Cretu v 61. min, Maher v 65. min in Felipe Santos v 107. min)

Vijoličasti so tekmo pričeli v postavi: Pirić, Klinar, Mitrović, Uskoković, Viler, Vrhovec, Cretu, Kotnik, Bajde, Kronaveter in Zahović.

Klop: Handanović, Mutavčić, Rajčević, Koblar, Kolmanič, Dervišević, Pihler, Mihelič, Mešanović, Mulahusejnović, Maher, Žugelj, Felipe Santos, Tavares, Vipotnik.

Pri NK Maribor so manjkali poškodovani Milec, Požeg Vancaš in Perićić.

Nogometaši Maribora so z Nafto odigral prvo tekmo pod taktirko Sergeja Jakirovića. Lendavčani so po zadetku Alena Ploja, ki je zadel v 14. minuti srečanja, prvi prišli do vodstva. Prvi polčas se je končal z vodstvom Nafte.

V drugem polčasu so za prvoligaša iz Maribora zadeli Cretu, Maher in Felipe Santos. Tekma se je končala z zmago Mariborčanov, ki so s 3:1 premagali drugoligaša iz Lendave.