Nogometaši Nafte prepričljivo s sedmimi zadetki do drugega kroga pokalnega tekmovanja

3.9.2020

Včeraj je bil odigran 1. krog za pokal Slovenije med NK Tinex Šenčur in NK Nafta 1903. Tekma je bila odigrana na stadionu športnega parka Šenčur pri Kranju. Nogometaši Nafte so pripravili pravo golijado, saj so kar sedemkrat zatresli mrežo nasprotnika in prepričljivo napredujejo v 2. krog.

Tinex Šenčur - NK Nafta 1903 0:7(0:5)

(Haljeta v 14. min, Oštrek v 16. in 42. min, Bizjak v 40. min iz 11-m in 43. min, Pozsgai v 55. min, Vinko v 90. min)

Začetna enajsterica NK Nafta 1903: Galoši, Pirtovšek, Haljeta, Bizjak, Oštrek, Drk, Kötmendi, Novinič, Pirtovšek, Ubochioma, Židan.

Začetna enajsterica NK Šenčur: Vrečič, Kačar, Kukavica, Djukič, Šink, Varl, Kokalj, Jogić, Repnik, Grašič, Stanko.

Sodniki: Ponis Roberto (glavni sodnik), Bensa Uroš (1. pomoč), Jug Tadej (2. pomoč)

Delegat: Kos Drago

Št. gledalcev: 100

Nafta je po golu Haljete zadela v 14. minuti, le dve minuti kasneje je vodstvo povišal Oštrek.

V 40. minuti je mrežo iz enajstih metrov zatresel Bizjak. Naslednji gol je sledil v 42. minuti, ponovno je zadel Oštrek. Za končnih 0:5 v prvem polčasu, je v 43. minuti ponovno zadel Bizjak.

Na začetku drugega polčasa so sledile menjave pri Nafti: Zagorec je zamenjal Noviniča, Vinko je zamenjal Bizjaka, Paku je prišel namesto Oštreka, Pozsgai pa namesto Ubochiome.

Pozsgai je nato v 55. minuti povišal vodstvo na 0:6.

V 61. minuti je namesto Haljete v igro vstopil Fekete.

Rumeni karton si je v 77. minuti prislužil Pirtovšek.

Vinko je v 90. minuti zadel za končnih 0:7 in prepričljivo zmago Nafte, ki tako napreduje v 2. krog.

*Foto: arhiv Pomurec