KORONAVIRUS
Beovićeva: Ocenjuje se, da je pozitivna 1 oseba od 33
Na današnji popoldanski novinarski konferenci so o aktualnem stanju glede bolezni COVID-19 spregovorili vodja svetovalne skupine pri Ministrstvu za zdravje dr. Bojana Beović, predstojnik Inštituta za mikrobiologijo in imunologijo ter vodja laboratorija za diagnostiko virusnih infekcij prof. dr. Miroslav Petrovec in vladni govorec, veleposlanik, Jelko Kacin.
Janez Janša je danes obiskal Univerzitetni klinični center Ljubljana. "Seznanil se je z dosedanjimi odločitvami, načrti in realizacijo povečanja nujno potrebnih dodatnih postelj. Kolektivu UKC Ljubljana je izrekel priznanje za njihovo delo in veliko odzivnost ter življenjske prilagoditve pri organizaciji dela," je dejal Kacin.
Tako pri nas, kot na ravni #EU, že dalj časa poteka razprava o spremenjenem načinu testiranja. Razprava gre v smer zagotovitve bolj učinkovitega in hitrejšega testiranja, tudi s pomočjo antigenskih testov oz. t.i. hitrih testov.
— Jelko Kacin – govorec Vlade RS za Covid19 (@GovorecCOVID19) October 28, 2020
"Tisto, kar nas posebej skrbi niso oboleli za COVID-19, ampak tisti, ki so hudo bolni in potrebujejo bolnišnično zdravljenje - tukaj smo že včeraj presegli številko 600 in od tega je bilo 99 takih, ki potrebujejo intenzivno zdravljenje," je povedala dr. Beović.
"Zelo verjetno se bo v naslednjih dneh, kljub temu, da bodo ukrepi prijeli, število še povečevalo in bomo v Sloveniji imeli 1000 bolnikov, ki nujno potrebujejo bolnišnično zdravljenje zaradi ene same diagnoze, zaradi ene same bolezni, to je res zelo posebna situacija."
Dr. Beović: "Ocenjuje se, da je pozitivna 1 oseba od 33. Lahko ocenjujemo koliko ljudi na dan srečamo in kakšna je verjetnost, da smo srečali nekoga, ki je okužen. Pri tem nam lahko zelo pomaga aplikacija #OstaniZdrav, da nas na to opozori."
— Vlada Republike Slovenije (@vladaRS) October 28, 2020
"Veliko število testov pomeni, da oseba zelo dolgo čaka, da pride do odvzema brisa. Večinoma se v Sloveniji na odvzem brisa čaka nekaj dni, poleg tega pa to veliko št. testov pomeni, da niso dovolj hitro narejene preiskave pri tistih ljudeh, ki bi nujno potrebovali rezultat," pove dr. Beović.
Dr. Beović: "1: potrebujemo opravljen test pri ljudeh, ki so oboleli za #COVID19 in pri katerih se pričakuje, da bodo imeli hujši potek. 2: epidemiološki razlog - ljudje, ki so v stiku z bolj ranljivimi ali pa so v stiku s številnimi ljudmi. Na ta način bo št. testov manjše." 2/2
— Vlada Republike Slovenije (@vladaRS) October 28, 2020
Pomanjkanje reagentov, plastičnih pripomočkov
Prof. dr. Miroslav Petrovec je povedal, da po vsem svetu prihaja do pomanjkanja reagentov, plastičnih pripomočkov, ki se uporabljajo za testiranje in tak način testiranja ni vzdržen v nobeni državi, ne glede na to, kako je razvita."
Dr. Petrovec: "Situacija v Sloveniji ni nič drugačna, kot je v tujini. K sreči prihajajo nove tehnologije, ki bodo pomagale, da bodo bolniki dobili test hitreje, da bodo lahko hitreje in varneje obravnavani."
— Vlada Republike Slovenije (@vladaRS) October 28, 2020
Fotogalerija
Komentarji
Opozorilo
Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Pomurec.com želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja. Najboljše komentarje bomo ob koncu leta nagradili.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Pomurec.com. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.
Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Pomurec.com bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.
Kaj ta nesposobna baba še ne misli odstopiti?