17.12.2020

Na mariborskem Ljudskem vrtu je bila odigrana nogometna tekma 18. kroga PLTS, prekmursko-štajerski derbi med Muro in Mariborom. Tekma se je končala z zmago vijoličastih.

NK Maribor - NŠ Mura 2:1(0:0)

(Mlakar v 54. min, Kronaveter v 60. min iz 11-m, Filipović v 62. min)

Začetna enajsterica NŠ Mura:

Začetna enajsterica NK Maribor:

Na tekmi sodijo Nejc Kajtazović kot glavni sodnik, Tomaž Klančnik (1. pomoč), David Gabrovec (2. pomoč) in Roman Glažar (4. sodnik). Delegat je Sandi Kranjec.

Horvat je v 20. minuti zadel prečko. V naslednji minuti priložnost tudi pri Mariboru, a je vratar Zalokar zanesljiv.

V 38. minuti rumeni karton za Aleksa Pihlerja, v 40. minuti pa za Denisa Klinarja.

Prvi polčas se je končal brez zadetkov. Nekaj priložnosti je bilo na eni in drugi strani.

V 51. minuti še tretji rumeni karton za Mariborčane, prislužil si ga je Rok Kronaveter.

Za vodstvo Maribora v 54. minuti zadeva Jan Mlakar.

Bobičanec si je v 59. minuti prislužil rumeni karton zaradi prekrška v kazenskem prostoru. Sledila je enajstmetrovka, ki jo je uspešno izvedel Kronaveter in povišal vodstvo Mariborčanov.

V 62. minuti do gola tudi Muraši, zadeva Filipović.

Menjava pri Mariboru: v 72. minuti iz igre Kronaveter in Vrhovec, v igro Repas in Derviševič. Menjava tudi pri Muri: v 74. minuti iz igre Lovrić in Cipot, v igro Gorenc in Žižek.

V 79. minuti nova menjava pri Mariborčanih: iz igre Mihelič in Mlakar, v igro Cretu in Mešanovič.

V 82. minuti pri Muraših iz igre Kous in Travner, v igro Šturm in Maroša.

Rumeni karton si je v 89. minuti prislužil še Martinovič. Pri Mariboru nato iz igre Matko, v igro Kotnik.

Tekma se je končala z zmago Maribora in rezultatom 2:1.

Mura ostaja na tretjem mestu prvenstvene lestvice, Maribor pa na prvem mestu povečuje prednost. Vijoličasti so s to zmago že potrdili jesenski naslov.

V naslednjem 19. krogu se bodo Muraši v gosteh pomerili proti Celju. Tekma bo potekala v nedeljo, 20. decembra, ob 15. uri.

17.12.2020 ob 17:46 gost

V 23. MINUTI ČISTI PENAL ZA MARIBOR. IGRALEC MURE JE V SVOJEM KAZENSKEM PROSTORU Z OBEMA ROKAMA ODRINIL IGRALCA MARIBORA, KI JE BIL PRI ŽOGI. SODNIK JE 12. IGRALEC MURE. BANDA PODKUPLJENA.

22 14 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
        17.12.2020 ob 18:13 gost

Evo, gorički klantoši, ki o nogometu pojma nimajo, dajejo minuse. Nabavite si najmočnejša očala pa malo pameti.

14 9 Prijavi neprimerno vsebino
      17.12.2020 ob 17:48 Čergoli gost

Balinanje!!!!!

16 7 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
      17.12.2020 ob 18:47 kurir gost

vrni se fajo! fajo je zogo zeu pa sau po gol tevadva pa bv sploh pisate..

6 0 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
      17.12.2020 ob 19:02 gost

MARUŠKO ODRINIL ZA TRETJI PENAL, SODNIK NIČ. RAZVELJAVLJEN REGULAREN GOL MARIBORA. BANDA SODNIŠKA.

14 4 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
      17.12.2020 ob 19:12 gost

AAAAAAAAAAA, gorički klantoš, zdaj bodi glasen. Pa smotani Šimundža. Idete vi po zmago v Maribor??!!! Za tri razrede ste slabši od Maribora. Niti sodnik, ki je tokrat bil očitno na vaši strani, vam ni mogel pomagati. NAVADNA VEŠKA EKIPA S POMOČJO SODNIKOV STE. Jaz bi se sramoval navijati za tak klub.

16 9 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
        18.12.2020 ob 7:16 gost gost

Realno bi se maribor s to ekipo mogel sprehoditi do naslova. Če samo plači Tavaresa in Kronavetra zememo, sta vkup bole plačena kot 2/3 prve enajsterice Mure.

1 2 Prijavi neprimerno vsebino
        18.12.2020 ob 10:24 gost

Ti poglej plačo nakladača Šimundže in druge ugodnosti, ki jih ima. Pa ne moreš primerjati evropskega Maribora in veške Mure. Če včeraj sodnik ne bi bil 12. igralec Mure, bi Maribor moral imeti tri penale in kup Murašev rumene kartone.

2 1 Prijavi neprimerno vsebino
      17.12.2020 ob 19:13 AJAJAJAJAJ gost

Ta Mura nima za burek. Ekipa za tretjo ligo. Šimeni je popolnoma izgubil kompas. Saj pa tudi ni trener za prvo ligo. HAHAHAHAHAHAHAHA, MARIBOR ŠAMPION!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

17.12.2020 ob 19:24 gost

AAAAAAAAAAA,tij se raši sramuvli za svojo pamet ,ka či bi kaj v glavi mel bi bole pametno pijso cejla liga je trenutno slaba pa nej samo slovenska. V drugih državaj je tudi kvalitetan nogometa spadnola. Navadno vešo budalo pa si tij,kelko krat pa muri ne saodijo kak trbej tao je del športa tudi var majo pa grešijo tak ka nej pijsati bedarij či pa maš samo vrtec kunčani pa ti je opravičeno

5 9 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
        17.12.2020 ob 19:36 gost

MURI SO SODNIKI DVAKRAT PRINESLI 4. MESTO IN EVROPO - DOKAZANO S TV POSNETKI. SAMO BUDALO TEGA NE VE IN NOČE VIDETI TER VEDETI. MURA POPUŠILA. NIMA ZA BUREK. IGRALCI ZA DRUGO LIGO, TRENER ZA TRETJO LIGO.

10 5 Prijavi neprimerno vsebino
      17.12.2020 ob 19:26 Lojzek gost

Moje mnenje da mura res rabi kvalitetnega napadalca,enega dobrega vezista oz.fantazista na sredini in bi se potem lahko borila za naslov,drugače je prvenstvo več ali manj končano za muro,nekje tu 3,4 mesto in je to to z to ekipo....to pa na spomlad praktično ne bo nikogar več zanimalo,meni je res žal da se mura 1 krat ne bori res odkrito za naslov,ker drugače to gledanje nogometa za sredino lestvice nebo v prekmurju nikagar zanimalo

13 2 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
        17.12.2020 ob 20:14 AAAAAAAAAAA gost

Lojzek še praktično včeraj je Mura bijla v2 ligi tij pa filozofejraš ka 3 mesto nikoga nede zanijmalo, či tebej nede de prave navijače teh pa nas je ogromno. De še čas ka de se Mura za prvaka borijla.

3 4 Prijavi neprimerno vsebino
        17.12.2020 ob 20:56 gost

AAAAAAAAAAA, ne lajaj več in ne piši v množini. Če ti danes ni bilo jasno kako sodniki pomagajo Muri, kako slaba ekipa je Mura, ko bedaki, ki bi radi bili reporterji, Bobičanca, ki za drugo ligo ni sposoben igrati, kujejo v zvezde, si navaden bedak. In vi šrotarji ste šli v Maribor po zmago ?????? Da dol padeš od smeha. Mura ima nekaj deset goričkih navijačev in nekaj deset v Soboti in okolici, in to je vse. Mura je zgodovina. Prošlost. Ker je to postal privatni klub, morajo starši mastno plačevati treninge svojih otrok in še kaj. Sramota od ,MO MS in župana Jevška, da je to dovolili in, da to podira. Drugič piši v ednine. Si navaden sralaš, ki pojma nimaš o nogometu. Znaš se samo dreti Mura, Muraaaaaaaaaaaaaaaaa. Realno mesto Mure v zelo slabi slovenski prvi ligi je sedmo ali osmo mesto in nič več. Samo sodnikom se lahko Mura zahvali, da je tako visoko. BOLI PORAZ MURE?????????????? PEČE????????????? ŠE VELIKO PORAZOV PRIDE. Pripravi se na poraze.

5 7 Prijavi neprimerno vsebino
      17.12.2020 ob 19:26 bobi gost

se v hlače posral, oni peder novinarski ga pa povzdigue med zvezde, sicer pa peder pedra puni.

10 2 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
      17.12.2020 ob 19:28 gost

MURA P O P U Š I L A. Bobičanca dajte v Tišino, Šimondžo pa v Bakovce. Tam bosta v svojem rangu. Za ostale, razen Karničnika ( prišel iz Maribora!!!! , škoda besed. Veška ekipa, ki se je znašla v prvi ligi in, ki ji do točk pomagajo sodniki. To sojenje danes je pokazalo kako sodnik ne sme soditi.

11 9 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
      17.12.2020 ob 19:29 gost

TUDI MARIBOR NIMA ZA BUREK CELA LIGA JE V KRIZI NO SAJ ITAK BO OLIMPIJA NA KONCU PRVAK KER ARGENTISKI MARIBOR BO ŠE NA KONCU ZA MURO

2 12 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
      17.12.2020 ob 19:40 Bacsi gost

Mura nima kvalitete za vrh slovenske lige.

7 2 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
        17.12.2020 ob 19:51 AJAJAJAJAJ gost

Za vrh? Od 5 do 8 mesta je realno mesto. Seveda, če spet ne najdejo denar tudi za sodnike.

9 2 Prijavi neprimerno vsebino
      17.12.2020 ob 19:45 gost

4 tekme na zacetki zmagali, pa bi se radi že soboški blokovci borili za titulo proti mbje pa olimpiji. Glede na to kaksno ekipo ma mb ka Vancas pa Repas sidita bi zaj 15 tock mogle mete prednosti. Nihce nezameri poraz gnes dobro so se borili, samo ekipe kak so Tabor , Domzale pa taksne morejo spadnote. Aja pa Goricanci klub vodijo kak trbej ste meli sobocanci prejsnic dobro vodsto ka smo dugo v 1 ligi zdrzali :)

2 4 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
      17.12.2020 ob 20:03 AJAJAJAJAJ gost

MURA - HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA, druga, tretja liga.

5 2 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
      17.12.2020 ob 20:04 AJAJAJAJAJ gost

6 2 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
      17.12.2020 ob 20:09 gost

To je bila definitivna ena slabših predstav Maribora, tega nismo znali izkoristiti, kdo je kriv..o tem nima smisla..sicer pa sodnik je res bil na naši strani.

12 2 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
    19. gost
      17.12.2020 ob 20:11 AAAAAAAAAAA gost

Dragi moji komentatori tisti AAAAAAAAAAAAAA san ge biu ob 18:17 ostalo san nej ges, baraba pokvarjena kradne moj vzdevek. Pomurec dajte že idnouk napravite ka lejko komentejrajo samo registrejrani nej pa ka lejko sakši komentejra pod načišon imejni, pa nekulturni komentari d oizginili.

6 4 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
        17.12.2020 ob 21:10 gost

Zabiti Goričanec niti komentarja ne znaš prebrati in razumeti. Daj, tako dolgo ga beri, da ti bo kanilo.

3 3 Prijavi neprimerno vsebino
        17.12.2020 ob 22:09 AAAAAAAAAAA gost

Komentator 21:10 rejsan si sramota od človeka kultura ti je neznanka, pa prešti ka san napijso ti razložin moj AAAAAAAAA si je nikak prisvojo tou san napijso.

0 2 Prijavi neprimerno vsebino
    20. gost
      17.12.2020 ob 20:14 gost

GOST OB 19,36 STVARNO SI IDIOT IN POJDI V DEBIL IN SE TRESNI PO TEJ PLITVI GLAVI............DEBIL. PA ŠE ENKRAT SE TRESNI KER SI PRED OGLEDALOM PA MISLIŠ DA TE NEKDO UDARJA IDIOT, DEBIL.

1 5 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
    21. gost
      17.12.2020 ob 20:24 Gost gost

G.Šimudža trener Mure je izjavil da so odigrali dobro tekmo,in da je Maribor srečno zmagal,verjetno sem jaz gledal drugo tekmo.zaslužena zmaga Maribora,in slabo vodenje in menjave Šimundže,to sem jaz videl.Prvi dve leti v prvi ligi je bilo dobro čeprav bi lahko bilo še boljše,letos pa je zelo slaba igra dosti poškodb,tu se pa nihče ne upa Šimundžo vprašat zakaj,(slabi treningi,nekvalitetni)

10 4 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
    22. gost
      18.12.2020 ob 1:11 Čergoli gost

Kratko in jedrnato!!!! Škoda besed!!!!

23. gost
      18.12.2020 ob 6:51 andrej gost

Eni resno komaj čakajo ka Mura zgibi in ka si te lejko dajo duška in šinfajo, blatijo igralce, vodstvo itd. Nišče nej pravo ka de Mura prvak, nišče nej dal tega cilja - ja želja je, ciilj pa nej. Te pa šten: špilajo za kurac, najslabši so, trener naj pakiva kufre itd. Vsaki keri je kaj količ se razmi v nogomet - ve kakšna je realnost mure in ka nejso včeraj tak slabo špilali ali pač nogometna sreča je bila na strani MB.

5 4 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
        18.12.2020 ob 10:37 gost

Nimaš pojma o nogometu, pa si najbolj glasen. Po štirih zmagah Mure na začetku vas je večina navijačev že sanjala o državnem prvaku in ste o tem tudi pisali. Včeraj je sodnik rešil Muro višjega poraza. Vsaj trije penali za Maribor bi morali biti, tudi tretji gol Maribora je bil regularen. Mura igra grob, svinjski nogomet, brez znanja. Če bi včeraj sodil objektiven sodnik, bi Muraši dobili vsaj sedem rumenih in kakšnen rdeči karton.

2 0 Prijavi neprimerno vsebino
    24. gost
      18.12.2020 ob 7:14 gost gost

kak je zanimivo čitati kda en sam osebek 20+ komentarov, neprecenljivo. Nej kaj se na konci sam s sabo svado :D

0 4 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
    25. gost
      18.12.2020 ob 8:38 Muraš gost

Včeraj v polčasu so muraši boljši v drugem pa totalno padli Mura rabi 10 karničnikov in eden najboljših v Murini ekipi in če je kaj za prodat od Mure je edini kandidat nerazumem Anteja zakaj lovrič igral bočnega če je štoper žal Maruško je prepočasen za štoperja Gorenc Šturm pa na klopi v novi sezoni okrepitve v vezni liniji v napadu in bobi ide igralca ki ni nevaren vlačili za dres in ga spotakne zadaj v peti 11m za mb še enkrat povem Mura rabi 10 karničnikov

18.12.2020 ob 15:09 Karci gost

Bravo, se popolnoma strinjam, Karnicnik dalec najboljši igralec, Kouter pa Bobicanec sta za v 2 ligo, katastrofa, resno, veznih igralcev Mura sploh nima

26. gost
      18.12.2020 ob 9:21 Kokos gost

Ka Kouter je vceraj sploh spilal, katastrofa

27. gost
      18.12.2020 ob 10:01 Yx gost

Ka vas MURA telko moti,pa što van pravi ka jo gledajte,pa brigajte se že inok za sebe,pa ge van ženska odi da pisarivate proti MURi. Lp

1 3 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
        18.12.2020 ob 10:45 gost

Naj pisuni Smiljan Kuhar in podobni nehajo toliko pisariti o Muri in bo takoj manj komentarjev proti Muri. Poglej si kakšen domžalski ali sežanski portal, pa boš videl, da tam ne pišejo non stop o svojem nogometnem klubu kot se to dogaja v Soboti. Mura navadnemu delovnemu Prekmurcu ne pomeni nič, čisto nič. Vsi vemo kdo so najbolj zagreti navijači Mure.

3 2 Prijavi neprimerno vsebino
    28. gost
      18.12.2020 ob 11:31 Toti gost

Čisto ok tekma. Sodnik nenaklonjen MB, milo rečeno. Mura več kot dobrodošla v 1. ligi, vsa čast tudi njenim navijačem. In igra dobro. Če bi bila tako slaba kot tukaj trdijo nekateri, bi jo potem moral MB kljub sodniski ne naklonjenosti sesut, ali? Skratka, na splošno... bravo Mura in... Maribor šampion! Jesenski zagotovo. 👍