LOKALNO
FOTO: V Ljutomeru podelili Miklošičeva priznanja in nagrado
Slavnostni govor je imel mladi dirigent Črt Lasbaher, v kulturnem programu so nastopili člani KD Cven.
Miklošičevo nagrado za leto 2022 je prejel Pihalni orkester Kulturnega društva Pihalni orkester Ljutomer ob 100-letnici delovanja. V obrazložitvi so med drugim zapisali, da je bil orkester ustanovljen leta 1922 v okviru Glasbenega društva Ljutomer.
Delovanje godbe od takrat ni prenehalo, niti med vojno. Skozi leta je godba nastopala na domačih in mednarodnih tekmovanji ter izdala tudi zgoščenko. Orkester vsako leto pripravi letne koncerte, ki so različno tematsko obarvani.
»V vseh letih delovanja je Pihalni orkester Ljutomer, ki danes šteje okoli 50 članov, gostoval na raznih revijah in tekmovanjih doma in v tujini ter se praviloma v Ljutomer vračal z najvišjimi priznanji in nagradami. Je pomemben ambasador Prlekije, glasbe in vrednot širom po Sloveniji in tudi preko meja,« so še zapisali.
Miklošičevo priznanje za leto 2022 je prejel Marjana Sovič iz Cvena za dolgoletno uspešno delovanje na področju ljubiteljske kulture. V obrazložitvi so med drugim zapisali:
»Marjana je dobra znanka ljubiteljske kulture v Občini Ljutomer. 35 let je kot vodja Folklorne skupine Kulturnega društva Cven navdušila mnoge generacije za to zvrst plesov. Svoje znanje za ohranjanje ljudske kulturne dediščine je izpopolnjevala na tečajih, v času študija agronomije pa kot članica FS KUD Študent Maribor. Petje jo spremlja že od otroštva, pela je v zboru vsa leta osnovne šole. Tudi mladostna in odrasla leta je preživljala s pesmijo v zborovski zasedbi pri KD Cven. Vse od ustanovitve MePZ Cven Pristava je še vedno njegova aktivna članica, torej je v zborovsko petje vključena preko 30 let. Pridružila se je tudi recitacijski sekciji, saj jo od nekdaj veseli predvsem lirična poezija. Marjana deluje v UO Kulturnega društva Cven, je ustanovna članica sekcije Kulcultura, pa tudi pobudnica in ustanoviteljica ter organizacijski vodja Tamburaške skupine KD Cven, ki deluje od oktobra leta 2019. S svojimi izkušnjami in znanjem bogati in ohranja kulturno dediščino na področju zborovskega petja, folklore in tamburaštva na Cvenu.«
Miklošičevo priznanje za leto 2022 je prejel še Smiljan Pintarič iz Maribora za dolgoletno uspešno delovanje na področju ljubiteljske kulture. V obrazložitvi so med drugim zapisali:
»Na področju ljubiteljske kulture se skozi leta izkazuje kot izredno sposoben in marljiv sodelavec. Glede na njegovo dolgoletno delovanje v ljubiteljski kulturi poseduje številne izkušnje in znanja s področja ljubiteljske kulturne dejavnosti. Čeprav ga na odru vidimo v vlogi pevca, Smiljan Pintarič že več kot 25 let sodeluje v vodstvenih strukturah Kulturnega društva Orfej Ljutomer. Je eden od ustanoviteljev društva, prvi predsednik društva, ki je predsedniško funkcijo v društvu opravljal v presledkih več kot 10 let in to delo opravlja še danes. S svojo neumorno energijo in veliko predanostjo je neposredno odgovoren, da je omenjeno društvo zgradilo eno bolj prepoznavnih kulturnih znamk v regiji, ki uspešno deluje tako na državni kot mednarodni ravni.«
Miklošičevo priznanje za leto 2022 je prejel tudi Franc Stajnko iz Vogričevcev za dolgoletno uspešno delovanje na področju tamburaške glasbe. V obrazložitvi so med drugim zapisali:
»Že v otroštvu se je srečeval z različno glasbo, saj je bil tudi njegov oče glasbenik in vodja tamburaške skupine. V preteklosti je igral v različnih glasbenih zasedbah, pel pri mešanem pevskem zboru in sodeloval pri gledališki skupini Kulturnega društva Cezanjevci. Pri Klubu prleških babic je aktiven zadnjih deset let, kjer igra brač, bogarijo. Posebej pohvalno je, da je v društvo vključil tudi svojega vnuka, ki že od tretjega razreda igra z dedkom v skupini Lotmerški tamburaši. S svojim znanjem in smislom za igranje je pritegnil tudi prijatelje. Je nepogrešljiv člen pri prenašanju znanja na mlajše rodove, prav tako je pomemben član v društvu, ki s svojim delom prispeva na področju kulturno umetniške ustvarjalnosti širše skupnosti in trajno bogati kulturno zakladnico v občini Ljutomer, njeni okolici in širom Slovenije.«
Več fotografij v spodnji galeriji …
Fotogalerija
Komentarji
Opozorilo
Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Pomurec.com želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja. Najboljše komentarje bomo ob koncu leta nagradili.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Pomurec.com. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.
Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Pomurec.com bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.
Pa kaj Nikec nima zenske, da bi ga oblekla, skoz iste hlace, prekratke, moj bog
Niko je kar en, ni pomemben naso zupanjo misli izpodriniti na lisicji nacin, pa ji ne segne nikan. Stilistke pa nima, mogoce stilista
DRAGI OBČANI IN VOLIVCI! ŠE NAPREJ SE BO DELALO NA OBČINI KDO BO KOGA IZPODRINIL, ALI BO ŽE ENKRAT SKRAJNI ČAS, DA SE DELA ZA DOBRO VSEH OBČANOV IN OBČANK S SRČNOSTJO IN VREDNOTAMI- ZELO DALEČ JE OBČINA OD VREDNOT, MORDA JIH IMA DO DOLOČENIH SKUPIN OBČANOV........
Niko se ne ve oblecti, to vsi vemo haha
I’ve made so far this year working online and I’m a full time student. I’m using an online business opportunity I heard about and I’ve made such great money. It’s really user friendly and I’m just so happy that I found out about it. Here’s what I do. For more details visit---------->>> 𝐖𝐰𝐰.𝐏𝐚𝐲𝐬𝟏𝟏.𝐂𝐨𝐦
Srcmo se dela samo z naso zupanjo.dokazala in naredilo se je marsilaj.nikec in podobni njemu, ne pridejo v postev, to je Panorganic mafija, naj tam ostane
Nas lep Lotmerk, brez županje ne bi bil nikoli to, kar je. Hvaležni smo, da te imamo!
Nikec pa celi razocarani, gleda ko en mali psiho za horor film