Naftina lekcija velenjskemu Rudarju

Velenje, 20.11.2011

V 18. krogu PrveLige.si so bile v soboto odigrane štiri tekme, med njimi tudi tekma v Velenju med Rudarjem in Nafto. Več kot zasluženo so slavili Lendavčani, ki so vodili že z 0:4, v končnici pa so domačini nekoliko oblažili poraz. Danes ob 13.30 uri bo še zadnja tekma kroga med Muro 05 in CM Celjem.

Rudar Velenje : Nafta Lendava 2:4 (0:2)

Strelci: 0:1 Sreš (5.), 0:2 Korošec (13.), 0:3 Da Silva (56.), 0:4 Da Silva (79.), 1:4 Bratanović (89.), 2:4 Bratanović (90.).

Reprezentančni odmor je Naftašem očitno dobro del. Čeprav je med njim prišlo do nesporazuma med igralci in vodstvom kluba in ni bila odigrana načrtovna prijateljska tekma, v Velenju ni bilo čutiti nobenih posledic. Še več, po presenetljivi zmagi proti Domžalam pred odmorom, bi zdaj težko rekli, da je zmaga proti Rudarju znova presenečenje, saj je Nafta v 79. minuti na gostovanju vodila s kar 0:4.

Za Lendavčane se je tekma pričela sanjsko, saj so povedli preko Dejana Sreša že v 4. minuti, po slabih četrt ure tekme pa je bilo že 0:2, v drugo je v polno je zadel Miha Korošec. Sledilo je obdobje enakovredne igre, nekaj priložnosti so si ustvarili tudi domači. Le-ti so krenili v drugi polčas z željo, da tekmo preobrnejo, vendar je brazilski nogometa Gabriel Da Silva z dvema zadetkoma poskrbel, da so se vsi upi velenjčanov razblinili kot milni mehurček. Šele v izdihljajih tekme je Rudar preko Elvisa Bratanovića z dvema zadetkoma uspel ublažiti poraz, vendar tudi rezultat 2:4 ni spremenil dejstva, da tri točke odhajajo v Prekmurje.

Rudar: Savić, Mujaković, Trifković, Majcen (od 46. Djokić), Ihbeisheh (od 59. Bizjak), Rotman, Berko, Žinko, Bratanović, Klinar (od 50. Podlogar), Stojnić.

Nafta: Prša, Matjašec, Jerebic, Levačič, Caban, Sreš, Tomažič-Šeruga, Da Silva (od 85. Vori), Korošec, Vranešević (od 74. Raduha), Zelko (od 81. Polareczki).

S tremi točkami se je Nafta tudi trenutno prebila na osmo mesto lestvice pred Muro 05, ki pa še danes igra ob 13.30 uri tekmo proti CM Celju.