23.7.2023

V soboto, 22. julija, se je na Stadionu Fazanerija pred slabimi 2.000 gledalci odvila tekma 1. kroga Prve lige Telemach med Muro in Domžalami. Črno-beli so po uvodnem vodstvu klonili v sodnikovem podaljšku.

Strelci: 1:0 Shabanhaxhaj (11.), 2:0 Saitoski (24.), 2:1 Julardžija (30.), 2:2 Černe (78.), 2:3 Mihelak (90./avtogol).

Mura: Mihelak, Cipot (od 45. Dobrovoljc), Jurišić (od 75. Ščernjavič), Kurtović, Maruško, Morris, Proleta, Sadriu, Saitoski (od 64. Petković), Shabanhaxhaj, Maroša.

Domžale: Tratnik, Đapo (od 75. Černe), Đurić, Husmani (od 64. Markuš), Julardžija, Klemenčič (od 64. Fazlić), Krstovski (od 89. Bobarić), Nwankwo, Repas, Šturm, Topalović (od 46. Brecl).

Rumeni kartoni: Kurtović, Jurišić, Morris, Proleta; Klemenčič, Brecl.

Na uvodnem obračunu v Prvi ligi Telemach v sezoni 2023/24 so bili sprva domači v vodstvu 2:0, a se v drugem polčasu niso izkazali in v sodnikovem podaljšku po napaki domačega vratarja izgubili 2:3.

V osmi minuti je Amadej Maroša sprožil močan strel z 18 metrov, z dobrim posredovanjem pa se je izkazal domžalski vratar Gašperja Tratnik. Le tri minute kasneje so črno-beli izpeljali novo akcijo in jo tudi kronali z golom. Po kombinirani akciji Maroše z desne strani je Dardan Shabanhaxhaj z natančnim in močnim strelom z glavo premagal nemočnega Tratnika. Izbranci domačega trenerja Dejana Grabića so v 24. minuti povedli z 2:0. Po močnem pritisku na zadnjo domžalsko vrsto je Emir Saitoski žogo s petih metrov pospravil v mrežo in podvojil prednost.

Domžalčani so zmanjšali vodstvo gostiteljev v 30. minuti. Ko je Julardžija z roba kazenskega prostora z močnim in natančnim strelom premagal domačega vratarja Klemena Mihelaka ter znižal na 1:2. V začetku drugega polčasa si nogometaši niso priigrali nobene resne priložnosti. K temu so pripomogli tudi močni nalivi in daljši premor sredi polčasa, ko so zaradi teme morali prižgati žaromete na Fazaneriji.

V zadnjem delu dvoboja so bili gostje aktivnejši, prvo resno priložnost pa so si priigrali domači v 78. minuti, ko se je Maroša znašel v idealni priložnosti, a je njegov strel ubranil Tratnik. Domžalčani so takoj izpeljali bliskovit nasprotni napad, po ostri podaji Šturma z leve strani pa je rezervist Gašper Černe, ki je v igro vstopil tri minute pred tem, iz neposredne bližine izenačil na 2:2.

V devetminutnem sodnikovem podaljšku so izbranci gostujočega trenerja Simona Rožmana osvojili vse tri točke. Po ostrem predložku Šturma je domači vratar Mihelak naredil napako in po nerodnem posredovanju žogo spravil v lastno mrežo.

Muraši bodo v naslednjem krogu v nedeljo, 30. julija, gostovali v Celju. Tekmo, ki se bo pričela ob 20.15, boste lahko v živo spremljali tudi na našem portalu.