3.9.2023

Danes, 3. septembra, je bila na Mestnem stadionu Fazanerija odigrana tekma 7. kroga Prve lige Telemach med Muro in Olimpijo iz Ljubljane, kjer so slavili gostje.

NŠ Mura - NK Olimpija Ljubljana 1:3 (1:1)

(Rui Pedro v 20. min, Shabanhaxhaj v 27. min; Elšnik v 64. min, Nukić v 85. min)

Začetna enajsterica NŠ Mura:

Začetna enajsterica NK Olimpija Ljubljana

V Fazaneriji sta se v zadnjem dvoboju sedmega kroga Prve lige Telemach udarili ekipi Mure in Olimpije. Zmaji z gostovanji v Murski Soboti nimajo pretirano dobrih izkušenj, a drži tudi to, da črno-beli to poletje doma še niso osvojili točke. Tudi danes se jim ni izšlo.

Mura se je v spopad z Olimpijo podaja po petkovi zmagi v Kidričevem, kjer je dvoboj odločil Kasalo. Muraše je v tem tednu okrepil srbski napadalec Mihajlo Spasojević, ki pa danes še nima pravice nastopa in je tekmo z Olimpijo pospremil s tribune.

Začetek tekme.

V 9. minuti je Ratnik prejel rumeni karton.

V 16. minuti rumeni karton za Kousa, v 19. minuti ga je prejel Kurtovič.

GOL! Za Olimpijo je v 20. minuti zadel Rui Pedro.1:0

GOOOOOL! Zmaji niso bili dolgo v vodstvu. V 27. minuti je za izenačenje poskrbel Shabanhaxhaj. 1:1

V 30. minuti priložnost Mure za vodstvo. Streljal je Kasalo, a neuspešno.

Priložnost za Muro. Maroša je streljal v 40. minuti, a žoga preko gola. Prvi polčas se je končal precej izenačeno z rezultatom 1:1.

Začetek drugega polčasa.

Stopnjuje se pritisk Olimpije proti vratom črno-belih. V 54. minuti je streljal Lucas, a se je z izjemno obrambo izkazal vratar Mihelak.

V 59. minuti prve menjave na strani Mure. Iz igre odhajata Kous in Kasalo, na igrišče Tripi in Šarić.

V 65. minuti si je Trontelj prislužil rumeni karton.

GOL! V 66. minuti je po prekršku Trontlja v kazenskem prostoru sodnik pokazal na belo točko. S strelom je bil za Olimpijo zanesljiv Elšnik. Olimpija vodi 1:2.

V 67. minuti prve menjave na strani Olimpije. Iz zelenice odhajata Rui Pedro in Posavec, v igro Pinto in Fadida.

Lepa priložnost za črno-bele. V 69. minuti je streljal Shabanhaxhaj, a Vidovšek je tokrat strel ubranil.

V 76. minuti ponovno dvojna menjava pri gostih. V igro sta vstopila Brest in Nukič, iz igre Elšnik in Lucas.

Menjava tudi na strani Mure. V 77. minuti iz igre Maroša, v igro Petkovič.

GOL! V 85. minuti povišanje vodstva. Za goste je zadel Nukić. 1:3

Menjave na obeh straneh. V 87. minuti iz igre Motika, na igrišče Boultam. Na strani Mure igro zapušča Kurtovič, v igro vstopa Domijan.

Sodnik se je odločil za 4. minut podaljška.

Konec tekme. Igra se je končala z zmago Olimpije 1:3.

Pred nogometaši je 14-dnevni reprezentančni premor, po oddihu pa bodo Muraši lovili prvo domačo zmago, ko se bodo pomerili z ekipo Brava.