LOKALNO
FOTO: Biserna maša Antona Rozmariča, rojaka iz Veržeja
Med svoje rojake v Veržej, je prišel bisernomašnik, salezijanec Anton Rozmarič, ki je daroval in obhajal svojo biserno sveto mašo, to je 60 let duhovništva. Pri somaševanju so bili še prejšnji župnijski upravitelj župnije Veržej, Tone Grm, upokojeni duhovnik, Andrej Baligač in direktor Zavoda Marianum Veržej, Blaž Cuderman.
Med svoje rojake je prišel bisernomašnik, salezijanec Anton Rozmarič, ki je daroval in obhajal svojo biserno sveto mašo, to je 60 let duhovništva. Pri somaševanju so bili še prejšnji župnijski upravitelj župnije Veržej, Tone Grm, upokojeni duhovnik, Andrej Baligač in direktor Zavoda Marianum Veržej, Blaž Cuderman.
Bogoslužno slovesnost biserne maše je popestril s cerkvenimi pesmimi priložnostni pevski zbor, kjer so pod vodstvom nečakinje zborovodkinje, Tatjane Rozmarič Poštrak zapeli njegovi sorodniki, nečaki, nečakinje, pranečaki, pranečakinje, kar je dali biserni maši posebno težo in ton praznovanja. Pridigo je imel Anton Rozmarič, ki se je ozrl na Boga, da mu je dal moč in voljo, da je postal duhovnik in prav Bogu gre zahvala, da se je učakal biserne maše.
Ob koncu maše so se mu domačini zahvalili za vse, kar je dobrega storil za veržejsko župnijo in mu v spomin podarili šopek rož. Sicer pa je bisernomašnik Anton Rozmarič novo mašo imel leta 1964 v Veržeju. Že kot mlad fant je odšel na šolanje v Reko na Hrvaško, nato je za nekaj časa moral oditi v Zadar, od koder se je potem spet vrnil v Reko, kjer je bil vzgojitelj novinciatov. Po vojaškem roku je odšel v Ljubljano, kjer je študiral teologijo.
Njegovo prvo duhovniško poslanstvo je bilo Janjevo pri Prištini na Kosovem, kjer je bil med hrvaškimi verniki. Nato je bil nekaj let kaplan v župniji Moste v Ljubljani in drugod, nekaj let župnik na Rakovniku, pa v župniji Šentrupert in Dokležovje. Sedaj je že vrsto let na avstrijskem Koroškem, kot upokojeni duhovnik v župniji Šentvid pri Podjuni. Po svojih močeh neguje in krepi slovenski jezik in vero med avstrijskimi koroškimi Slovenci, pri čemer med tednom mašuje v podružničnih cerkvah, ob nedeljah pa po dekaniji in drugod, kjer ga potrebujejo.
Čeprav je celo življenje bil kot duhovnik na raznih koncih Hrvaške, Kosova in Slovenije in sedaj na avstrijskem Koroškem, se rad vrača v rodno Prlekijo v domačo rodno vas Veržej. Kot salezijanec večkrat obišče tudi Salezijance v Marijanišču v Veržeju in z njimi pokramlja, skupaj pa tudi obujajo njegova mladostna leta v Veržeju, saj je še kot mlad fant rad zahajal v Marijanišče v Veržeju, kjer se je družil s takratnimi Salezijanci in prav tukaj je pred 60 leti dobil navdih, da je postal duhovnik in salezijanec.
Foto: Jože Žerdin
Fotogalerija
Komentarji
Opozorilo
Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Pomurec.com želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja. Najboljše komentarje bomo ob koncu leta nagradili.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Pomurec.com. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.
Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Pomurec.com bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.
Zopet Žerdinov spis na nivoju 3. razreda osnovne šole. Slavljenec si je ob tako visokem jubileju zalužil, da o njem piše kdo, ki je vsaj malo pismen.
Tip je specialist za popofske teme😂! Pingvinski dopisnik🤪.