LOKALNO
FOTO: Nov projekt, ki združuje energijsko učinkovitost in prekmursko tradicijo
Podjetje Lumar, vodilni strokovnjak na področju trajnostnih lesenih gradenj in podjetje GREDE d.o.o. sta podpisala pogodbo za gradnjo turističnega objekta »Gostišča z nastanitvijo Zlato polje« v Tešanovcih, blizu Moravskih Toplic. Objekt, ki bo obsegal 2.800 m² bruto površine, bo zgrajen z uporabo naravnih materialov in bo izstopal po energetski učinkovitosti ter nizkih obratovalnih stroških skozi celoten življenjski cikel.
Marko Lukić, direktor podjetja Lumar, je ob podpisu pogodbe poudaril, da so ponosni na prispevek k razvoju turistične ponudbe v Prekmurju. Zavezani so k trajnostnemu pristopu, ki vključuje uporabo naravnih materialov in energetsko učinkovite rešitve. Lumar je že pred tem v Prekmurju začel z gradnjo paviljona Expano ob Soboškem jezeru v letu 2019. Projekt bo sofinanciran s strani Ministrstva za gospodarstvo, turizem in šport ter z pomočjo Evropske unije, zaključek gradnje pa je predviden do 30. junija 2026.
Gostišče z nastanitvijo Zlato polje bo turistom ponudilo pravo prekmursko izkušnjo, ki vključuje lokalno kulinariko in raziskovanje naravne ter kulturne dediščine. Objekt bo imel 24 sob, s približno 58 posteljami, restavracijo s ponudbo lokalne kuhinje, sodobne rekreacijske možnosti, wellness ter konferenčne prostore. Ponuđeno bo tako individualnim obiskovalcem kot skupinam, ki si želijo miru, sprostitve in stika z naravo.
Zunanjost objekta bo zasnovana v panonskem slogu, ki bo zagotavljal skladnost z lokalnim okoljem, medtem ko bo notranjost ponujala visoke standarde udobja in energetske učinkovitosti (B1). Bojan Berden, direktor podjetja GREDE d.o.o., je ob tem povedal, da želijo ustvariti destinacijo, ki združuje vse najboljše, kar Prekmurje ponuja. Zlato polje bo postalo primer dobre prakse trajnostnega razvoja, spodbujanja lokalnega sodelovanja in uvajanja zelenih rešitev v turizmu.
Projekt je usklajen z najnovejšimi smernicami slovenskega turizma, ki vključujejo povečano snovno učinkovitost, trajnostno mobilnost in digitalizacijo. Po zaključku gradnje bo gostišče pridobilo okoljski certifikat in se vključilo v zeleno shemo slovenskega turizma – Slovenia Green. Vrednost celotnega projekta je ocenjena na 5,1 milijona evrov neto (6,2 milijona evrov z DDV).
Evropska unija bo projekt financirala v višini 1,8 milijona evrov iz načrta za okrevanje in odpornost NextGenerationEU. S tem projektom podjetje Lumar ne le spodbuja trajnostni razvoj turistične infrastrukture, ampak tudi rast lokalnih skupnosti in dvig zavesti o pomenu trajnostnega načina gradnje.
Foto: Lumar
Fotogalerija
Komentarji
Opozorilo
Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Pomurec.com želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja. Najboljše komentarje bomo ob koncu leta nagradili.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Pomurec.com. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.
Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Pomurec.com bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.
Lepo zgleda, super, to bo velik doprinos k razvoju turističnega območja celotne regije.
Maček je samo v bolnici na bolniški?