LOKALNO

FOTO: Turistični delavci Pomurja prejeli priznanja za trud in predanost
V torek, 18. marca, je v Kulturnem domu v Dobrovniku potekalo 28. srečanje turističnih delavcev Pomurja. Na dogodku je Pomurska turistična zveza podelila priznanja, plakete in prestižni kipec štorklje posameznikom ter organizacijam, ki so v letu 2024 najbolj prispevali k razvoju turizma v regiji.
Najvišje priznanje – kipec štorklje Elizabeti Horvat
Najvišje priznanje, kipec štorklje, je prejela Elizabeta Horvat, dolgoletna predana promotorka turizma in direktorica Zavoda za okolje in turizem Dobrovnik. Kipec sta ji izročila Uroš Kamenšek, predsednik Pomurske turistične zveze, in Dominik S. Černjak, predsednik Turistične zveze Slovenije.
Horvatova že več kot 30 let aktivno deluje na področju turizma in je zaslužna za prepoznavnost Dobrovnika kot ene najbolj obiskanih turističnih destinacij v Pomurju. Njeno delo vključuje ohranjanje Bukovniškega jezera, organizacijo številnih prireditev, usklajevanje mednarodnih konferenc ter sodelovanje pri čezmejnih projektih.
Priznanja za jubileje in izjemno delo
Na srečanju so podelili tudi priznanja društvom, ki so v letu 2024 praznovala okrogle obletnice delovanja. Prejeli so jih:
- Turistično društvo Dobrovnik (60 let)
- Turistično društvo Sveti Jurij ob Ščavnici (60 let)
- Turistično društvo Lipovci (30 let)
- Društvo čolnarjev Dokležovje (20 let)
- Pevsko društvo Selo (20 let)
- Kulturno turistično društvo Pordašinci (10 let)
Priznanja za prostovoljno in profesionalno delo
Priznanja za prostovoljno delo na področju turizma so prejeli Jožica Sever, Čebelarsko društvo Beltinci, Jožica Sitar, Agica Veren, Mateja Leskovar Polanič in Milica Rubin. Za profesionalno delo na področju turizma so priznanje prejeli Dejan Küčan, Okrepčevalnica Viktorija, Anita Varga s.p., Vital resort, Aparthotel Vital , ter MSNS občine Šalovci, Domanjševska domačija.
Plaketi Pomurske turistične zveze
Letošnji dobitniki plaket Pomurske turistične zveze so:
- Turistična kmetija Jani Erniša
- Gostišče Stari hrast
Unikatne nagrade Roberta Juraka
Kipec štorklje in plakete, ki jih Pomurska turistična zveza podeljuje vsako leto, so delo priznanega umetnika Roberta Juraka. Njegove unikatne stvaritve simbolično ponazarjajo trud in dosežke nagrajencev.
Dogodek je povezovala Alenka Toplak, kulturni program pa so obogatili učenci DOŠ Dobrovnik in cimbalist Andi Sobočan.
Več fotografij v spodnji galeriji ...
Foto: Pomurska turistična zveza
Fotogalerija





























































































Komentarji
Opozorilo
Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Pomurec.com želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja. Najboljše komentarje bomo ob koncu leta nagradili.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Pomurec.com. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.
Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Pomurec.com bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.
Mesec prijde placa je.
Turizem in Pomurje to je isto kot moja stara mama in traktor!
Turizem in Pomurje to je isto kot moja stara mama in traktor!
Ooooo glej, ga glej gospod Čoba je tudi dobil nagrado. Le zakaj??? Za naj čobo Pomurja!!!! Bo že tako nekako moralo biti!
Ooooo glej, ga glej gospod Čoba je tudi dobil nagrado. Le zakaj??? Za naj čobo Pomurja!!!! Bo že tako nekako moralo biti!
Tale gospod Čoba ima čobo, da lahko zbira deževnico!!!!
Tale gospod Čoba ima čobo, da lahko zbira deževnico!!!!
Jaz mislim, da je g. Čoba turistična znamenitost Pomurja ali pa ga se lahko postavi za ptičje strašilo na polje. Uboge ptice.
Jaz mislim, da je g. Čoba turistična znamenitost Pomurja ali pa ga se lahko postavi za ptičje strašilo na polje. Uboge ptice.
Kiri vklopi banned akcijo!!!! Sicer resnica, je resnica pa še naj je tako huda in boleča.
Ja gospod Čoba je prava znamenitost Pomurja!!!!
Ja gospod Čoba je prava znamenitost Pomurja!!!!
Čoba je pravi Superstar. Jaz mu bom organiziral super turnejo po Madžarski in mogoče tudi po Slovaški!
A nabiranje deževnice???
A nabiranje deževnice???
Sem g. Čoba in se Vam zahvaljujem za vso pozornost in za prejeto nagrado za glavno poljsko strašilo Pomurja!!!!