LOKALNO

Petrijan in Slavic kritično o razvoju občine, župan odgovarja: »Pohvale še nisem slišal«
Na 19. redni seji Mestnega sveta Mestne občine Murska Sobota je razprava ob sprejemanju zaključnega računa proračuna za leto 2024 razkrila razpoke v politični enotnosti in porajajoče nezadovoljstvo med občani. Kljub potrditvi zaključnega računa s 15 glasovi za in brez nasprotovanja, so svetniki opozarjali na številne finančne in razvojne izzive.
Občina je leto 2024 zaključila s 474.000 evri primanjkljaja, realizacija načrtovanih prihodkov pa je znašala dobrih 86 odstotkov. Župan Damjan Anželj je ob tem poudaril, da se občina spopada z objektivnimi finančnimi omejitvami: »Če bi imeli prihodke kot v času županovanja gospoda Slavica, bi bilo marsikaj drugače. Občine so danes investicijsko izčrpane. Potrebne so sistemske spremembe na državni ravni.«
Svetnik Bojan Petrijan (SDS) je bil med bolj kritičnimi. Izpostavil je nizko investicijsko dejavnost, ki po njegovih besedah predstavlja le 17,6 odstotka vseh odhodkov, ter opozoril na načrtovano zadolževanje v letu 2025. »Ključnih razvojnih izzivov ni. Tako naprej preprosto ne gre več. Slišim, da se resno pripravlja civilna iniciativa, ki bi prevzela odgovornost za prihodnost občine.«
Podobno je razmišljal tudi Anton Slavic (Neodvisna stranka Pomurja), ki je opozoril na hitro naraščajoče zadolževanje in nezadovoljstvo med prebivalci: »Odplačevanje kreditov ni razvoj. To je životarjenje. Civilna iniciativa ni prazna grožnja, ampak resen odziv na stanje v občini.«
Župan je na kritike odgovoril z opozorilom, da občina ves čas opozarja na finančno podhranjenost, vendar ostaja preslišana: »Stalno poslušamo isto kritiko, vendar pohval pa ni nobene. Časi so drugačni in situacija ni enostavna.«
V nadaljevanju seje so svetniki soglasno potrdili tudi rebalans finančnega načrta stanovanjskega sklada v višini 1,73 milijona evrov, spremembo načrta razvojnih programov ter soglasje za zadolžitev Zavoda za kulturo, turizem in šport Murska Sobota. Zavod se bo zadolžil za 379.000 evrov zaradi prevzema evropskih projektov.
Svetnik Mitja Horvat (Gibanje Svoboda) je zaključil razpravo z bolj spravljivim tonom: »Če civilna iniciativa res nastaja, naj ponudi konkretne rešitve. Mi jim bomo prisluhnili.«
Občinski svet je tako sprejel vse ključne točke dnevnega reda, a razprava je razkrila, da nezadovoljstvo v občini narašča, tako med svetniki kot tudi med prebivalci.
Fotogalerija





Komentarji
Opozorilo
Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Pomurec.com želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja. Najboljše komentarje bomo ob koncu leta nagradili.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Pomurec.com. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.
Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Pomurec.com bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.
SDS kritizira povsod, sami pa niso sposobni ničesar, tudi na državni ravni so edini v zgodovini Slovenije ki so desetkrat vlagali interpretacije na vlado
Lali je budalo
Budalo te je napravil, SDS sektaš
Ta Petrijan pa se seli iz občine v občino. Vsepovsod pustu nekončane zadeve, kdo je ta, da lahko dela vsepovsod in nikjer nič. Ja član SDS, vsemogočni kot n jegov voditelj.
Kupšinski prebivalec dela v Lendavi in soboški svetnik.
Ne givoriti na pamet! Petrijan ima prekleto prav,to ve tudi župan ,a za to stanje ni kriv Kriv je tisti ,kerega ne sme omeniti in to je vsestranski JEVŠEK. Da gre v investicije 18% proračuna je zaskrbljajoče,ker to kaže ,da občina dela ,da preživi in plačuje posojila z posojilom. Človek ne lapaj ,rajši se daj malo podučit in potem komentiraj.