Rokometaši Pomurja izgubili proti Rudarju

17.11.2015

Domači rokometaši Pomurja so minuli konec tedna izgubili tekmo 6. kroga proti Rudarju iz Trbovelj z rezultatom 26:34 (13:16).

Do rezultata 3:3 v 5. minuti je bil rezultat še izenačen. Sledil je prvi štiri minutni mrk domačih, kar so goste s hitrimi protinapadi  izkoristili in z delnim izidom 0:6 povedli z 3:9. Domači trener Potočnjak je vzel minuto odmora, ki je očitno pomagala, saj so kljub zaostanku 3:10 domači rokometaši znižali na 7:10, ko je bil gostujoči trener Pesko primoran vzeti minuto odmora. Do konca polčasa so domači imeli nekaj priložnosti za znižanje na gol, vendar jih niso izgoristili. Do konca polčasa se je igralo "gol za gol" in polčas se je končal z rezultatom 13:16 za goste.

Ob golu, tokrat neustavljivega, Gregoreca na začetku drugega polčasa in znižanjem na 14:16, ter priložnosti v 32. minuti iz 7 metrovke, da bi znižali na gol, domači preobrata niso zmogli. Ob drugem, tokrat 12. minutnem, mrku so gostje do 43. minute naredili delni izid 1:9 in povedli z 15:25 in s tem že odločili zmagovalca tekme. Do konca tekme so domači poiskušali rezultat znižati, vendar jim po še enem zaostanku 20:31 v 54. minuti, uspelo najbližje priti v 58. minuti na 24:31. Končni izid je tekme26:34 in zaslužena zmaga gostov.

Pri domačih je bilo vse preveč individualnih akcij, ter preveč zapravljenih 100% strelov in tehničnih napak. Še najbolje je samostojne akcije izkoristil Gregorec, ki je tokrat zadel kar 13-krat. Domači so zelo slabo izvajali 7 metrovke, saj so jih od 6 zadeli samo 2, kljub temu, da jih je izvajalo 5 različnih igralcev. Goste so pokazali, da je so zasluženo v vrhu prvenstvene lestvice.
Tekmo sta dobro sodili mednarodni sodnici iz Hrvaške Helena Crnojević in Emina Kostecki Radić.

7 metrovke: RK Pomurje 2/6, RD Rudar 6/8

Izključitve: RK Pomurje 8 minut, RD Rudar 6 minut

RK Pomurje: Kous Marko 6 obramm, Hameršak Klemen 5 obr., Černela Dorotej 3 obr., Gregorec Gregor 13 (1/1 iz 7m), Kozelj Vasja 5 (0/1 iz 7m), Blažič Tadej 4, Kreft Robi 1, Hedl Jernej 1 (1/2 iz 7m), Kocan Dorian 1 (0/1 iz 7m), Gorjup Denis 1, Pintarič Aleš, Raj Primož, Sever Anej, Šavel Matej, Zavodnik Luka (0/1 iz 7m)

RD Rudar: Habjan Robi 9 (5/6 iz 7m), Polanec Jan 6, Jabučanin Marko 5 (0/1 iz 7m), Stanič Klemen 5, Kuhar Primož 3 (1/1 iz 7m), Kozinc Matija 2, Ravkič Denis 1, Frece Uroš 1, Žagar Tim 1, Cestnik Matic 1, Škrabar Aljaž, Novak Boris Urh, Radulovič Žiga, Hočevar Jan, Cestnik Jan, Lenart Luka

Rokometaše Pomurja do konca prvenstva čakajo še 3 zahtevne tekme. Najprej bodo že naslednjosoboto 21.11.2015 gostovali pri Jadranu 2009, 28.11.2015 sledi pomurski rokometni derbi v Radencih proti Arcont Radgoni, ter 12.12.2015 še domača tekme proti Cerkljam.