Rokometaši Pomurja visoko zmagali v gosteh

12.3.2017

Rokometaši Pomurja so v 13. krogu 2. državne rokometne lige za člane, včeraj v gosteh premagali RD Alpes Železniki. Pomurski rokometaši so zmagali z rezultatom 27:39 (14:18).

Uvodne minute tekme so pripadle domačinom, ki so v 4. minuti povedli s 3:1. Do rezultata 13:12 v 22. minuti je bil rezultat kar 7-krat izenačen. Po 2 golih Kozelja in, tokrat odličnega, Krefta so gostje iz Prekmurja štiri minute pred koncem polčasa najprej povedli s 13:16, na koncu prvega polčasa pa dosegli, do tedaj, najvišjo prednost +4 (14:18).

Drugi polčas so gostje kontrolirali igro in držali prednost 3, 4 zadetkov. Občasno so zapovrstjo zadeli 2 zadetka in počasi višali prednost, ki je v 44. minuti bila najprej 6 zadetkov (20:26), v 54. pa že 8 zadetkov (25:33). Očitno je ob koncu tekme prišla do izraza dolga klop rokometašev Pomurja, saj so v zadnjih štirih minutah tekme, brez prejetega zadetka, zadeli še 5-krat in zmagali z rezultatom 27:39. To je najvišja razlika v tej sezoni.

Igralec tekme je bil brez dvoma Kreft, ki je iz 14. strelov zadel 11-krat. Še en zadetek več je dosegel Kozelj Mitja, skupaj torej 12, od tega 7 iz prav toliko poizkusov iz 7-metrov. Sedaj že standardno dobri še Gregorec, Hedl, Jankovič in Kozelj Vasja. Rokometaši Pomurja so se izkazali z izredno realizacijo, saj so zadeli 70 % vseh metov na gol (29/56). Od tega vseh 9 7-metrovk.

Po vrnitvi Jankoviča po poškodbi, sta tokrat zaradi poškodbe manjkala Černela in Pintarič. Pred koncem prvega polčasa pa se je poškodoval še Hedl, ki več ni mogel igrati v drugem polčasu. Ob solidni obrambi je dobro branil Beloševič, ki ga je ob koncu tekme zamenjal 51-letni Roškar in končal tekmo brez prejetega zadetka iz dveh strelov.

RK Pomurje: Beloševič 12 obramb, Roškar 2 obrambi, Kozelj Mitja 12 (7/7 iz 7m), Kreft Robi 11, Gregorec Gregor 6, Hedl Jernej 3 (2/2 iz 7m), Kozelj Vasja 3, Jankovič Marko 2, Falež Gregor 1, Hameršak Aljaž 1, Kreslin Simon, Sever Anej, Blažič tadej, Šavel Matej, Štumpf Marko in Raj Primož.

RD Alples Železniki: Gartner Tomaž 11 obramb, Kavčič Anže 1 obramba, Rant Edi 1 obramba, Korošec Jan 9, Arman Tine 4, Stojanovič Nejc 3, Marin Rok 3, Prezelj Jaka 2, Žagar Ožbej 2, Bogataj Urban 2, Kavčič Dejan 1 in Šmid Tilen 1.

Izključitve: RD Alples 10 minut, RK Pomurje 12 minut
7-metrovke: RD Alples 1/4, RK Pomurje 9/9

Z zmago so rokometaši Pomurja napredovali na 6. mesto in se bodo v soboto, 18.3.2017, ob 19.00 uri, v domači dvorani pomerili z Metliko, ki je mesto pred njimi.