Prosti strel: Branilci, ki so igrali tudi v prvi ligi

6.4.2017

Na Pomurec.com ob četrtkih objavljamo prispevke iz rubrike Prosti strel, v katerih predstavljamo zanimivosti nogometnega dogajanja na pomurskem območju. Začenjamo pri igralcih, potem, ko smo vam prejšnji teden predstavili vratarje, ki letos igrajo v tretji ligi, imajo pa tudi izkušnje iz prve lige, vam danes predstavljamo branilce.

Aleksander Jerebic (Odranci)

Leta 1983 rojeni Jerebic je v prvi ligi odigral 28 tekem, skupaj 2.322 minut. Vse tekme je odigral v sezoni 2011/12, ko je bil član Nafte. Njegov edini zadetek datira v 12. krog, ko je zadel za vodstvo Nafte 2:1 proti Muri (tekma se je sicer končala z rezultatom 2:2). Razen omenjene sezone, Jerebic celotno kariero nastopa v dresu Odranec.

Prva tekma v prvi ligi: Triglav - Nafta (2:1), 17.7.2011.

Zadnja tekma v prvi ligi: Rudar - Nafta (5:2), 20.5.2012, kot menjava Dirnbeku v 20. minuti.

Bojan Matjašec (Odranci)

Leta 1984 rojeni Matjašec ima izmed vseh danes omenjenih igralcev najbolj bogato kariero v prvi ligi. Kot član Nafte je nastopil na kar 175 tekmah in skupaj odigral 13.846 minut, kar je največ izmed vseh igralcev Nafte v vsej njeni zgodovini tekmovanj na najvišji ravni. V sedmih sezonah je dosegel tudi en zadetek in sicer 16.4.2011 ob porazu Nafte proti Gorici z 1:4. Dobil je tudi skupaj 53 rumenih in 4 rdeče kartone. Kariero je začel v Črenšovcih, nato se je preselil v Nafto, od spomladanskega dela sezone 2011/12 pa igra v dresu Odranec.

Prva tekma v prvi ligi: Domžale - Nafta (2:0), 22.7.2005, ko je v igro vstopil v 78. minuti namesto Bukovca.

Zadnja tekma v prvi ligi: Nafta - Maribor (0:3), 26.11.2011.

David Lonzarić (Mura)

Leta 1992 rojeni Lonzarić je novinec v dresu Mure, ki se ji je pridružil v spomladanskem delu prvenstva. Prvoligaške izkušnje je prinesel iz sezone 2012/13, ko je kot član Aluminija odigral na 8 tekmah in zbral 547 minut. Kariero je začel kot mladinec Maribora, nato pa igral za Aluminij, Dravo in nazadnje za Zavrč, od kod je tudi prestopil v Muro. Ima pa tudi nekaj reprezentančnih izkušenj, saj je igral v mladinskih selekcijah:  v U15 dve tekmi, U17 osem tekem in U20 šest tekem.

Prva tekma v prvi ligi: Aluminij - Olimpija (2:0), 17.4.2013.

Zadnja tekma v prvi ligi: Maribor - Aluminij (2:2), 26.5.2013.

Mitja Rešek (Mura)

Leta 1991 rojeni Rešek je v prvi ligi odigral 31 tekem (1.913 minut). Za Maribor je nastopil petkrat, ostale nastope pa je zbral kot član Aluminija. Ima tudi en zadetek, in sicer je zadel kot član Aluminija proti Mariboru ob remiju 2:2, 26.5.2013. V Sloveniji je igral za Maribor, Aluminij in Dravo, od koder je prestopil v Muro, v sezoni 2011/12 pa je bil tudi član Heerenveena na Nizozemskem.

Marjan Žekš (Rakičan)

Leta 1976 rojeni Žekš je v prvi ligi kot član Mure odigral 4 tekme (316 minut) v sezoni 1994/95.

Prva tekma v prvi ligi: Koper - Mura (0:3), 30.10.1994.

Zadnja tekma v prvi ligi: Mura - Naklo (1:0), 20.11.1994, ko ga je ob polčasu zamenjal Ratkovič.

Matej Rogač (Tromejnik)

Leta 1992 rojeni Rogač je dvakrat nastopil v dresu Mure (106 minut).

Prva tekma v prvi ligi: Mura - Triglav (0:1), 14.8.2011, ko je vstopil namesto Ošlaja v 76. minuti.

Zadnja tekma v prvi ligi: Maribor - Mura (6:0), 21.8.2011.

Saša Levačić (Tromejnik)

Leta 1988 rojeni Levačić je kot član Nafte zbral 46 tekem v prvi ligi (3.632 minut) in dosegel tri zadetke. Levačić je bil poleg Nafte član tudi Odranec in avstrijskega Deutsch Goritz. Član Tromejnika je od začetka te sezone. Zbral je tudi 16 rumenih in 2 rdeča kartona.

Prva tekma v prvi ligi: Gorica - Nafta (1:0), 18.7.2010, ko je vstopil v igro v 30. minuti namesto Balažica.

Zadnja tekma v prvi ligi: Rudar - Nafta (5:2), 20.5.2012.

Sandro Vinko (Polana)

Leta 1988 rojeni Vinko je v prvi ligi odigral 11 tekem (441 minut). Vse nastope je zbral v dveh obdobjih v dresu Nafte. Kariero je začel v Nafti, igral je tudi za Črenšovce, avstrijski Mühlgraben in hrvaški Polet sv. Martin na Muri, od koder je v Polano prišel z začetkom spomladanskega dela sezone. Zbral je tudi tri rumene in en rdeči karton.

Prvi nastop v prvi ligi: Nafta - Domžale (0:6), 11.8.2007, ko je v igro vstopil ob zadnjem sodniškem žvižgu namesto Bolivijca Ortiza.

Zadnji nastop v prvi ligi: Maribor - Nafta (6:0), 7.4.2012, ko je v igro vstopil v 74. minuti namesto Osaja.

Tadej Apatič (Beltinci)

Leta 1987 rojen Apatič je v prvi ligi odigral skupaj 136 tekem (10.756 minut) in je najtrofejnejši igralec na današnjem seznamu. 132 krat je nastopil kot član Domžal in štirikrat kot član Olimpije. Kot član Domžal je dvakrat osvojil naslov državnega prvaka, enkrat pa je postal tudi pokalni prvak Slovenije. Dosegel je tudi 4 zadetke, prvega kot član Domžal za vodstvo 1:0 ob remiju proti Mariboru s 3:3. Zbral je tudi 18 rumenih kartonov. Kariero je začel v Muri, bil je član tudi Domžal, Ihana in Olimpije, v Beltincih je že bil v sezoni 2005/06, vrnil pa se je pred začetkom te sezone, kamor je prišel iz Jennersdorfa. Nastopal je tudi v mladinskih reprezentančnih selekcijah, tako ima nastope v reprezentancah U17 (2), U19 (2) in U21 (7).

Apatič je še bil član Sheriffa v Moldaviji, kjer je osvojil naslov državnega prvaka, Slavie Sofia v Bolgariji in avstrijskih Deutschlandsbergerja in Jennersdorfa.

Prvi nastop v prvi ligi: Bela Krajina - Domžale (0:1), 13.5.2006, igrišče je zapustil v 89. minuti, ko ga je zamenjal Topić.

Zadnji nastop v prvi ligi: Domžale - Olimpija (1:2), 9.11.2013.

Mitja Botjak (Beltinci)

Leta 1990 rojeni Botjak je zbral 44. minut kot član Mure 21.8.2011 ob porazu proti Mariboru s 6:0, ko je zamenjal Sreša v 46. minuti. Botjak je poleg Mure igral tudi za Odrance, v Beltincih pa je od sezone 2015/16.

Daniel Zlatar (Beltinci)

Leta 1980 rojeni Zlatar je v prvi ligi kot član Beltinec zbral 17 tekem v sezoni 1999/2000 (skupaj 1.369 minut). Zbranim nastopom je dodal še 5 rumenih in en dreč karton. Kariero je začel v Beltincih, vmes je igral za Odrance, od sezone 2012/13 pa je spet član Beltinec.

Prvi nastop v prvi ligi: Celje - Beltinci (2:0), 14.11.1999.

Zadnji nastop v prvi ligi: Beltinci - Pohorje (2:3), 14.5.2000, ko je pordečel v 85. minuti.