Prosti strel: vezisti, ki so zaigrali tudi v prvi ligi - drugi del

20.4.2017

Na Pomurec.com ob četrtkih objavljamo prispevke iz rubrike Prosti strel, v katerih predstavljamo zanimivosti nogometnega dogajanja na pomurskem območju. Začenjamo pri igralcih, potem, ko smo vam že predstavili vratarje in branilce in del vezistov, ki letos igrajo v tretji ligi, imajo pa tudi izkušnje iz prve lige, vam danes predstavljamo drugi del vezistov.

David Tomažič Šeruga (Mura)

Leta 1986 rojeni Tomažič Šeruga je v prvi ligi skupaj odigral 176 tekem (76 za Maribor, 28 za Rudar, 48 za Nafto in 24 za Celje), zbral je 12.761 minut, dosegel 11 zadetkov (prvega za Maribor 27.8.2006 proti Gorici), prejel je 42 rumenih in en rdeč karton. Poleg omenjenih klubov je bil še član Aluminija, Dravograda, Drave in grškega Panachaikija. V Muri je od začetka letošnje sezone.

Prva tekma v prvi ligi: Domžale - Maribor (2:0), 3.6.2006.

Zadnja tekma v prvi ligi: Celje - Koper (2:2), 26.5.2013, igro je zapustil v 55. minuti, ko ga je zamenjal Medved.

Arpad Vaš (Mura)

Leta 1989 rojeni Vaš je v prvi ligi odigral 103 tekme (71 za Nafto, 30 za Muro, 2 za Zavrč), zbral je 6.958 minut, dosegel 6 zadetkov (prvega kot član Nafte Mariboru, 10.5.2008). Prejel je tudi 20 rumenih kartonov.  Poleg Nafte, Mure in Zavrča, je bil član tudi Aluminija in Veržeja, od koder se je v Muro vrnil pred začetkom letošnje sezone.

Prva tekma v prvi ligi: Bela Krajina - Nafta (3:0), 8.4.2006, ko je v igro vstopil v 76. minuti namesto Boruta Gerenčerja.

Zadnja tekma v prvi ligi: Olimpija - Zavrč (3:2), 25.5.2014, ko ga je ob polčasu zamenjal Kurbus.

Darko Atanasov (Mura)

Leta 1990 rojeni Atanasov je v prvi ligi odigral 16 tekem, 12 za Nafto in 4 za Muro. Zbral je 1.373 minut in prejel 3 rumene kartone. Bil je še član Čarde, ter Heiligenbrunna in Bocksdorfa v Avstriji. V Muro se je vrnil januarja 2016.

Prva tekma v prvi ligi: Celje - Nafta (1:1), 10.3.2012.

Zadnja tekma v prvi ligi: Mura - Domžale (0:1), 26.5.2013, ko je v igro vstopil v 67. minuti namesto Majera.

Alen Kozar (Mura)

Leta 1995 rojeni Kozar je v prvi ligi nastopil na treh tekmah kot član Mure, zbral je 109 minut, prejel en rumen in en rdeč karton. Bil je tudi član Aluminija, v Muro pa se je vrnil v sezoni 2015/16.

Prva tekma v prvi ligi: Mura - Celje (3:0), 20.5.2012, v igro je vstopil v 82. minuti namesto Lotriča.

Zadnja tekma v prvi ligi: Mura - Domžale (0:1), 26.5.2013, ko je pordečel v 87. minuti (drugi rumeni karton).

Darijan Matić (Mura)

Leta 1983 rojeni Matić je v prvi ligi odigral 220 tekem (za Triglav 12, za Ljubljano 5, za Koper 12, Domžale 53, 45 za Interblock in 93 za Olimpijo). Skupaj je zbral 17.882 minut, dosegel je 13 zadetkov (prvega v dresu Olimpije proti Beli Krajini, 21.11.2004), prejel 47 rumenih in en rdeč karton. Bil je še član Factorja, ruskih Shinika in Spartak Nalchika, romunskega Rapida Bukarešta, izraelskega Bnei Sakhina in romunskega Kryvbasa. Kot član članske reprezentance Slovenije je zbral 10 nastopov.

Prva tekma v prvi ligi: Triglav - Primorje (2:0), 24.2.2002).

Zadnja tekma v prvi ligi: Olimpija - Krško (1:1), 11.12.2016, ko je v igro vstopil v 73. minuti namesto Miškića.

Patrik Vöröš (Nafta)

Leta 1990 rojeni Vőröš je v prvi ligi kot član Nafte igral na 18 tekmah in zbral 404 minute. Večino kariere igra v Lendavi, nekaj časa je bil še član Odranec.

Prva tekma v prvi ligi: Rudar - Nafta (2:0), 19.7.2009, ko je v igro vstopil v 85. minuti namesto Vinka.

Zadnja tekma v prvi ligi: Nafta - Domžale (2:1), 5.11.2011, ko je v igro vstopil v 33. minuti namesto Matjašeca.

Žan Horvat (Nafta)

Leta 1992 rojeni Horvat je v prvi ligi igral na 12 tekmah v dresu Celja in zbral 238 minut. Bil je še član Šampiona in Aluminija, v Lendavi pa je od začetka letošnje sezone.

Prva tekma v prvi ligi: Celje - Triglav (1:0), 15.7.2012, v igro je vstopil v 68. minuti namesto Medveda.

Zadnja tekma v prvi ligi: Mura - Celje (1:0), 11.5.2013, v igro je vstopil v 79. minuti namesto Srdića.

Mateo Monjac (Nafta)

Leta 1996 rojeni Monjac je v prvi ligi na 6 tekmah kot član Zavrča zbral 182 minut. Bil je še član Drave in Opatije, v Lendavi pa je od spomladanskega dela letošnje sezone.

Prvi nastop v prvi ligi: Maribor - Zavrč (2:1), 14.3.2015, v igro je vstopil v 64. minuti namesto Težaka.

Zadnji nastop v prvi ligi: Gorica - Zavrč (4:0), 30.5.2015, ko ga je v 61. minuti zamenjal Magdić.