https://www.nepremicnine.net/oglasi-prodaja/beltinci-dobelska-cesta-2-stanovanje_6598659/
https://www.pomurec.com/go/194/Oglasevanje

LOKALNO

Sindikat farmacevtov Slovenije odločno nasprotuje ustanovitvi novega javnega lekarniškega zavoda v Murski Soboti

21.06.2018 ob 19:02  

Na dogajanje v Murski Soboti in Pomurskih lekarnah so se odzvali v Sindikatu farmacevtov Slovenije (Sifarm).

Sifam odločno nasprotuje občinskemu poskusu uničenja obstoječega Javnega zavoda Pomurske lekarne in ustanovitve novega javnega zavoda, ki bi na istem geografskem območju deloval ob obstoječem in dobro delujočem trenutnim Javnim zavodom Pomurske lekarne. Mestni svet Mestne občine Murska Sobota je namreč na zadnji seji obravnaval odlok o določitvi mreže javne lekarniške dejavnosti na primarni ravni v Mestni občini Murska Sobota. »Tu ne gre več le za nasprotovanje občine direktorju, ampak je pod vprašaj postavljeno neovirano delovanje celega javnega zavoda, ki zaposluje 94 ljudi. Odlok Mestne občine Murska Sobota vodi v razgrajevanje Pomurskih lekarn kot regijskega zavoda. Gre za željo po izčrpavanju zavoda,« opozarja predsednik Sindikata farmacevtov Slovenije (Sifarm) Damir Domjan. V okviru Javnega zavoda Pomurske lekarne poleg petih lekarn na območju mestne občine Murska Sobota deluje v regiji še deset lekarn in 13 zasebnih lekarn s koncesijo. Oddelitev dela javnega zavoda oziroma ustanovitev novega bi negativno vplivala na delovna mesta v regiji in poslabšala preskrbo z zdravili, kar je osnovno lekarniško poslanstvo.

Kot so zapisali, se sindikat čuti odgovornega stopiti v bran javnemu interesu, kar tudi sicer opravljajo farmacevti v okviru javne lekarniške dejavnosti, in se zoperstaviti navedbam. Predsednik Sindikata farmacevtov Slovenije Damir Domjan opozarja, da je zavajanje javnosti trditev, da bi Javni zavod Pomurske lekarne lahko izvajal javna naročila zdravil. Laž je, da to vsi ostali javni lekarniški zavodi delajo. Tudi to ne drži, da bi cene zdravil z izvajanjem javnih naročil bile nižje, kot je na javni 29. seji Mestnega sveta Mestne občine Murska Sobota izjavil župan Aleksander Jevšek. Cene zdravil so določene s strani Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije, ki je hkrati tudi njihov plačnik. Lekarne, ki morajo zagotavljati nemoteno preskrbo z zdravili za paciente, vpliva na določanje cen zdravil nimajo.

    Komentarji

    1. gost
      22.06.2018 ob 11:55 Aspirin gost

      V enotah Pomurskih lekarn v Soboti ne kupujejo samo Sobočanci in to niso enote v lasti soboške občine. Očitno g. Jevšek ne vidi poti iz zablod, v katere ga je popeljal mariborski svetpvalni inštitut, ki nima nobene strokovne teže. Vojno ste izgubili. Vaša politika ni dobila pričakovane podpore na državni ravni in zdaj morate izmišljati vedno nove zgodbe, da bi prikrili svoj namen in poraze v umazani igri. Skrajni čas je, da se eni poučijo o metodoligije določitvi cen zdravil.

      1 0 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino

    info_outline

    Opozorilo

    Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Pomurec.com želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja. Najboljše komentarje bomo ob koncu leta nagradili.

    Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Pomurec.com. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.

    Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Pomurec.com bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.