KOŠARKA

18.2.2019

Ta vikend so bile v Radenska Naturelle Pomurski košarkarski ligi odigrane zadnje tekme rednega dela, kjer ni bilo večjih presenečenj. KK Beltinci so na domačem parketu rutinirano ugnali Lendavo, ŠD Murska Sobota je doma priznala premoč KK Ljutomer, na zadnji tekmi pa so igralci KD Ljutomer nadigrali ŠD Tropicano Bistrica.

ŠD Murska Sobota 48:82 KK Ljutomer

(10:19,13:13, 6:21, 19:29)

Strelci:

ŠD Murska Sobota: Drakovič 14, Bodanec 10, Pavel 7, Sedonja 6, Dotto 6, Černela 2, Lalovič 2, Ratko 1

KK Ljutomer: Preglej 17, Godec 15, Gošnjak 15, Sagaj 14, Žibrat 8, Črnjavič 6, Rudolf 4, Jakelj 3

10. krog Pomurske košarkarske lige je odločal o končni uvrstitvi tako za domače kot tudi za gostujoče KK Ljutomer. V domačem taboru je manjkalo kar nekaj standardnih igralcev, medtem ko so gosti prišli s kar močno postavo. Skozi celotno tekmo so bili gosti boljši nasprotnik, držali razliko ter na koncu zasluženo zmagali. V domačem taboru pa so si minutažo lepo razdelili, da so tudi tisti, ki so igrali nekoliko manj, dobili priložnost za igro. Pri gostih je bilo razpoloženih kar nekaj igralcev, medtem ko se je pri domačih najbolj izkazal Filip Draković, ki je zbral 14 točk. Sobočani so tako v svoji krstni sezoni v PKL zasedli 6. mesto po rednem delu, KK Ljutomer pa 5.

KK Sistemorg Beltinci 76:59 KK Lindau Lendava

(18:22, 22:12, 21:15, 15:10)

Strelci:

KK Sistemorg Beltinci: Ratnik 17, Lebar 15, Bojnec 13, Cör 11, Kumin 9, Dora 6, Ferčak 5

KK Lindau Lendava: Horvatič G. 17, Rantaša 16, Horvatič S. 14, Balaž 10, Čeke 2

Domačini so po petkovi pomembni zmagi na tekmi PARKL lige v Staršah proti ekipi Čiro Starše ter proslavljanju, ki se je končalo pozno ponoči, počasi prihajali na tekmo in se jih je do začetka zbralo 7. Pri gostih je bila situacija slabša, saj jih je prišlo v Beltince le 5, vseeno pa niso prišli na tekmo že vnaprej z belo zastavo. Začetek tekme je bil primeren stanju obeh ekip, počasen tempo, slabe obrambe ter številne napake so bile značilnosti, ki so delale tekmo precej negledljivo. Domačini so povedli z rezultatom 5:0, potem so svoj prvi koš dosegli tudi gostje. Sledila je igra z veliko doseženimi koši, so pa gostje iz Lendave ob koncu ujeli in prehiteli Beltinčane ter zaključili četrtino z +4 (18:22). V drugi četrtini se je nadaljevala podobna zgodba, s tem, da je gostom nekoliko pošla sapa, domačini pa so z boljšo obrambo in nekaj protinapadi prešli nazaj v vodstvo.

V drugem polčasu so domačini še izboljšali igro v obrambi in gostom niso pustili doseči koša prvih 5 minut v tretji četrtini. Razlika je narasla na 20 točk, so jo pa potem Lendavčani uspeli znižati z nekaj uspešnimi meti za 3 točke. Zadnja četrtina je zgledala, kot da bi oboji samo čakali konec tekme; gostom so pošle moči za lovljenje rezultata in morebitno zmago, saj niso imeli menjave, domači pa tudi niso imeli ambicij, da bi dosegli boljši rezultat. Tekma se je tako končala z rezultatom 76:59.

KD Ljutomer 92:56 ŠD Tropicano Bistrica

(24:14, 22:14, 23:13, 23:15)

Strelci:

KD Ljutomer: Copot J. 18, Nemec 17, Bot 14, Štrakl 11, Granfola 8, Zemljič 8, Glavnik 6, Bogša 6, Kosi 4

ŠD Tropicano Bistrica: Gonza 13, Laci 13, Orgolič 10, Prša 9, Vučko 7, Zadravec 4

Glede na zasedbo na obeh straneh so bili Ljutomerčani favoriti za zmago in tako so tudi začeli tekmo – 6:0. Prednost je kmalu narasla na dvomestno število. Voz domačih sta v prvem delu tekme vlekla prva strelca, Copot J. z 9. in Nemec s 7. točkami. Gostje so v prvi polovici druge četrtine še nudili dober odpor, tako da se je razlika gibala okoli 10 točk. V zadnjem delu prvega polčasa pa se je začela poznati kratka klop Bistričanov in domači so v zadnjih dveh minutah z delnim izidom 11:2 pobegnili na 18 točk prednosti – 46:28.

Podobna igra se je nadaljevala tudi v drugem polčasu. Gostje so le stežka dohajali tempu domačih, ki so z dolgo klopjo neprestano rotirali igralce in tako ohranjali hitro igro. Prednost pred zadnjo četrtino je tako znašala že 28 točk. Tekma je bila odločena in to se je poznalo tudi na igri obeh ekip, ki je na trenutke spominjala na veteransko rekreacijo po prvi pavzi, ko se več nobenemu ne da. Po dolgih desetih minutah je bilo tekme konec.