20.2.2019

V Murski Soboti je pred okrog 200 gledalci kadetska reprezentanca Madžarske premagala vrstnike iz Slovenije. Na prvi medsebojni tekmi (druga bo v danes, 20. 2. 2019, ob 11:00) so gostje zmagali z 33:25.

Slovenija - Madžarska 25:33 (14:18)

Slovenija: Čepe 2 obr, Lipovac, Brulec, Škrnijar 3, Gliha 1, Čirovič 7, Vidmar 4, Delič 3, Kocjančič 3, Gregorič 1, Zemljič 9 obr., Rajh Ravnikar, Tanko, Šebalj, Muminovič 1 Selektor: Sandi Markl

Madžarska: Kovacs 5, Hagedus, Ilič 4, NKousa 6, Klucsik, Bakos 2, Onodi Janoskuti 3, Ludman, Igali, Barnabas 2, Karai 1, Lukacs 2, Lakatos, Bence 1, Zsolt R., Zsolt K., Palasics 9 obr. Selektor: Kopomyik Zsolt

Bolje so začeli gostje, ki so v 4. minuti povedli z 1:3 in 3:7 v 8. minuti. Domači rokometaši se niso predali in so počasi nižali prednost gostov iz Madžarske. V 10. minuti je bilo 6:8, v 16. pa 8:10. Še bližje so prišli v 19. minuti (10:11), ko so večkrat zapravili priložnost za izenačenje. Madžari so odgovorili z 0:3 in v 22. minuti povedli z 10:14. Prednost so zadržali do konca prvega polčasa, ki se je končal z rezultatom 14:18.

Z začetku drugega polčasa smo videli izenačeno tekmo, ko so gostje ponovno z delnim izidom 0:3 v 39. minuti povišali svojo prednost na +6 (17:23). Gostje iz Madžarske so v 48. minuti prišlo do svoje najvišje prednosti (20:29). Do konca tekme so domači nekoliko znižali zaostanek na končnih 25:33.

Pri Slovencih je Nik Čirovič dosegel 7 zadetkov (od tega 6 v 1. polčasu), Simon Vidmar 4, vse v zadnjih 18. minutah tekme. Pri gostih sta največ zadetkov dosegla Krakovszki Zsolt (7) in David Luc NKousa (6).