KOŠARKA

Ljutomer, 9.3.2020

V soboto je bila v Ljutomeru odigrana drugi polfinalna tekma Radenska Naturelle Pomurske košarkarske lige med ekipama KK Lotmerk in KD NONA Sobota. Na prvi tekmi pred tednom dni so bili boljši Prekmurci - 62:61, tokrat pa so bili glavni na igrišču Prleki, ki so uspeli izenačiti serijo na 1:1.

KK Lotmerk 74:56 KD NONA Sobota
(16:14, 17:13, 27:14, 14:15)

KK Lotmerk: Berce 19, Beltram 16, Topolnik 14, Godec 12, Horvat Kovač 7, Gošnjak 4, Preglej 2.
KD NONA Sobota: Žigo 19, Ficko 11, Otopal 10, Bilić J. 9, Bilić Z. 4, Hari 3.

Uvodni skok so dobili gostje, toda v prvih minutah niso ujeli pravega napadalnega ritma. Na to je vplival tudi dober conski presing mladih Prlekov, ki so kot svojo veliko prednost v primerjavi z izkušenejšo ter fizično močnejšo Nono videli hitrost in vzdržljivost in to tudi s pridom izkoriščali. Po nekaj zadetih metih so povedli s 14:5, do konca prve četrtine pa je gostom uspelo znižati zaostanek na 16:14.

Drugo četrtino so bolje odprli Sobočani in povedli za 4 (16:20), toda sledil je delni izid 11:2 v korist domačih. Ta je bil predvsem posledica dobre igre v obrambi in protinapadov. Na obeh straneh je bilo nekaj nestrinjanja s sodniškimi odločitvami, kar se je končalo s tehnično napako Ficka v izdihljajih polčasa. Po zadetem prostem metu Berceta je prednost Ljutomerčanov znašala 6 točk (33:27). Zanimiv podatek je morda predvsem ta, da so domači uspeli praktično nevtralizirati prvega strelca lige J. Bilića, ki je v prvih dveh četrtinah dosegel le 3 točke.

V drugem polčasu nobena od ekip ni popustila: domači so še vedno pokrivali goste po celem igrišču ter jih s tem močno utrujali, kar se je počasi poznalo. Razlika v prid KK Lotmerk se je vztrajno večala, saj so proti conski obrambi gostov zadeli nekaj odprtih metov ter protinapadov. Na drugi strani je večina košev padla iz rakete, kot je bilo tudi pričakovati. Po dveh protinapadih v zadnji minuti so Ljutomerčani povedli kar za 19 (60:41). Ker je bila tekma kljub visoki prednosti še daleč od odločene, domači niso popuščali vsaj do sredine zadnje četrtine. Prednost jim je uspelo obdržati, ob koncu srečanja so se nosilci igre v obeh ekipah lahko spočili. Končni rezultat 74:56. Odločilna tretja tekma bo odigrana to soboto v Murski Soboti. Rezultat v zmagah je izenačen tudi v drugem polfinalu kjer se merita KK Sistemorg Beltinci in ŠD Sobota. Finale bo odigrano 28. marca na Ekonomski šoli Murska Sobota.