Lendava, 3.10.2020

Nogometaši Nafte so, v 10. krogu 2.SNL prišli do še ene visoke zmage. Tokrat je bila nemočna ekipa Jadran Dekani, ki je prejela kar 8 zadetkov. Znova se je izkazal mladi Meshack, ki je zadel trikrat.

Nafta 1903 - Jadran Dekani 8:0 (2:0)

1:0 - Szabó (17.min), 2:0 - Bizjak (41.min - 11m), 3:0 - Oštrek (46.min), 4:0 - Meshack (51.min), 5:0 - Vinko (64.min), 6:0 - Meshack (73.min), 7:0 - Oštrek (74.min), 8:0 - Meshack (90.min)

Nafta: Raduha, R. Pirtovšek, Bolla (od 73. T. Pirtovšek), Haljeta (od 69. Poszgai), Bizjak (od 60. Vinko), Oštrek, Szabó (od 60. Drk), Paku (od 69. Zagorec), Rebernik, Meshack in Židan.

Jadran: Jurca, Močić, Zorko, Šolaja (od 71. Koprivica), Babič (od 24. Perhavec), Klavora, Jakopin (od 71. Hot), Zonta (od 55. Peroša), Piciga (od 55. Kene), Frešer in Mittendorfer.

Glavni sodnik: Alen Borošak.

Domači so v tekmo vstopili odločno in agresivno, vendar so si prvo lepo priložnost pripravili šele v 9. minuti, ko je vratnico zadel Bizjak. Po nekaj polpriložnostih pa so do prvega zadetka prišli v 17. minuti, ko je žogo z roba kazenskega prostora pod prečko poslal Szabó. Do drugega zadetka je bilo potrebno počakati do 41. minute. Takrat so gostje v kazenskem prostoru podrli Oštreka, najstrožjo kazen pa je uspešno izvedel Bizjak.

V drugem polčasu pa totalen razpad Jadrana. Takoj v prvi minuti nadaljevanja je za povišanje vodstva poskrbel Oštrek. Nato sta zadela še Meshack v 51. in Vinko v 64. minuti. Nato sta v razmaku minute zadela še enkrat Meshack in Oštrek, Meshack pa je v 90. minuti zabil še za svoj hattrick in je tako trenutno, z 10 zadetki prvi strelec druge lige.