Slovenija premagala San Marino

7.10.2020

Slovenska nogometna reprezentanca je danes v Stožicah igrala prijateljsko tekmo s San Marinom in zmagala. Matjaž Kek ni mogel računati na napadalca Andraža Šporarja zaradi poškodbe, zaradi odredb o izolaciji pa ni bilo niti Nina Koutra in že prej Mihe Zajca.

Slovenija - San Marino  4:0 (3:0)

Mitrović (17.), Vučkić (25./11 m), Mitrović (42.), Rep (48.)

Slovenija: Belec, Jurčević, Stanković, Mitrović, Skubic (od 71. Stojanović), Bohar (od 46. Rep), Kurtić (od 59. Vetrih), Bijol (od Petrovič), Tijanić, Vučkić (od 46. Kramer) in Lovrić (od 59. Verbič).

San Marino: Benedettini, DAddario (od 77. Zonzini), Rossi, Brolli, Ma. Battistini, Hirsch (od 63. Bonini), E. Golinucci (od 83. Conti), A. Golinucci (od 63. Giardi), Mi. Battistini (od 46. Ceccaroli), Tomassini (od 77. Grandoni) in Vitaioli.

Slovenci so povedli v 17. minuti, ko je zadek Nemanja Mitrović. Osem minut pozneje je z bele točke zadel Vučkić in to po tem, ko so sodniki dosodili enajstmetrovko zaradi prekrška nad Tijanićem. Za 3:0 je v 42. minuti zadel Mitrović. Zadnji zadetek na tekmi je padel v 48. minuti, ko je zadel Rep.

Kouter je moral v karanteno, tako kot cela Murina ekipa zaradi primerov novega koronavirusa. Tako Koutra, kot Zajca ne bo na naslednjih tekmah, Šporarja pa bodo v reprezentanci poskusili pripraviti do tekem s Kosovom in Moldavijo.

Slovenijo sedaj čakata še gostovanji v ligi narodov, in sicer na Kosovem 11. in v Moldaviji 14. oktobra.

Slovenija je v ligi narodov že odigrala dve tekmi, obe doma, in sicer z Grčijo 0:0, z Moldavijo pa 1:0. V ligi C in skupini 3 imata po štiri točke Grčija in Slovenija, Moldavija in Kosovo pa po eno.

* Foto: Fb NZS