Soboški odbojkarji in puconske odbojkarice izgubili v gosteh

8.12.2020

V preteklem koncu tedna, v 13. krogu prve A odbojkarske lige za moške so se odbojkarji Panvite Pomgrada v gosteh pomerili proti ekipi Hiša na kolesih Triglav. V 9. krogu prve B odbojkarske lige za ženske pa so se odbojkarice Murexina Keme Puconci pomerile proti ekipi Formisa iz Hoč. Obe pomurski ekipi sta izgubili.

Hiša Na Kolesih Triglav 3:0  Panvita Pomgrad

25:22, 25:20, 25:22

Panvita Pomgrad: Ražnatović 15, Vinkovič 6, Drvarič 3, Radović 12, Rojnik, Flisar, Lakner 4, Novak, Bedrač 3, Vrabl (L), Vori (L), Grabar 1. Trener: Aleš Hribar.

Hiša na kolesih Triglav: Ibrišimovič, Nanut, Glamočanin, Tučen 7, Bregant 14, Godnič 2, Libnik (L), Snedec, Mali 12, Štembergar Zupan 11, Šikanič, Maček 6, Fajfar (L). Trener: Sašo Rop.

Prekmurci so veliko tvegali na servisu in prek Laknerja hitro povedli z 2:4, domači so se nato priključili z 8:9. Kranjčani so nato pri 10. točki povsem ujeli goste, z izidom 13:12 pa nato drugič povedli. Trener Hribar je zahteval prekinitev, žal pa se odmor ni obnesel, ker so Kranjčani z dvema blokoma vodstvo še povišali na 16:12. Gostje so se nato zbrali in znižali prednost na dve točki zaostanka. Kranjčani so povečali zaostanek na 20:16, kar pa ni trajalo dolgo. Nekaj napak organizatorja igre pri Kranjčanih je Prekmurce spet spravilo v igro. Nadaljevanje je bilo izenačeno vse do izida 22:22, a so nato Kranjčani izkoristili vse vrzeli v igri gostov ter dobili prvi niz.

V slogu konca prvega niza so Kranjčani vstopili v drugega in vseskozi vodili, drugi niz pa dobili z rezultatom 25:20. V tretji niz so Kranjčani vstopili nekoliko preveč sproščeno in dovolili Prekmurcem, da povedejo s 3:6, a so jih v nadaljevanju domačini ujeli in povedli ter dobili tudi tretji niz in končno zmago.

Formis 3:0  Murexin-Kema Puconci

25:18, 25:18, 25:22

Murexin – Kema Puconci: Kovač 6, Rakar, Škraban N., Škraban I. 10, Malok 4, Gričnik (L), Matis 2, Novak (L), Lang, Vilfan 4, Sužnik 8, Cigut, Pušnik 6. Trener: Renato Perša

Formis: Bavdaž 7, Podjavoršek, Stražišar, Škoflek (L), Fišer 10, Zupan (L), Godec 10, Daks, Grubišič Čabo 12, Detiček, Štampar 9, Lukman, Halužan Sagadin 8, Bračič. Trener: Boris Klokočovnik

Tekmo so s servisom odprle Pucončanke, vendar je začetek prvega niza pripadel domači ekipi, ki je povedla s 3:0. Gostujoča ekipa je prvič rezultat izenačila pri 7. točki, nato pa smo spremljali izenačeno igro do 16:16. Hočanke so nato pobegnile na 21:16, po dveh servisih domače kapetanke pa je rezultat na semaforju kazal 24:17. Niz se je zaključil s 25:18, po predolgem servisu gostujoče igralke.

V drugem nizu je gostujoči trener od začetka na parket poslal svojo kapetanko Ivo Škraban, pri rezultatu 3:1 pa je še v igro namesto Vilfanove prišla Kovačeva, kar pa Formisk ni zmedlo ter so po uspešnem napadu Fišerjeve povedle s 7:2. Gostujoče ekipa je niz mirno zaključila s 25:18. Po napakah na domači strani in uspešnem napadu Ive Škraban ter dveh neubranljivih servisih Malokove so Pucončanke v tretjem nizu povedle z 0:6 in nadaljevale z dobro igro vse do 7:12, nato je z dobrimi servisi rezultat na 12:12 izenačila domača kapetanka Halužan Sagadin, z dvema napadoma Bavdaževe pa so domačinke povedle z 18:15. S svojo 10. točko na tekmi je niz ter tekmo po uspešnem napadu zaključila Fišerjeva za končnih 25:22.