ODBOJKA

V preteklem krogu slavile ljutomerske in puconske odbojkarice

15.12.2020

V Puconcih je bil 12. decembra odigran 11. krog 1.b odbojkarske lige za ženske. Pucončanke so se pomerile proti Mozirjankam in si prislužile napeto zmago.V gosteh v Logatcu so se v 11. krogu pomerile tudi ljutomerske odbojkarice, ki so slavile z rezultatom 0:3.

Murexin-Kema Puconci 3:2 Mozirje

19:25, 27:25, 23:25, 25:17, 15:6

Mozirje: Pogorevc Teja (4), Kontrec Nina (5L), Verbovšek Ana Marija (6), Zaluberšek Manca (7), Pikl Tina (8), Debelak Ana (10), Jagodic Špela (13L), Podgornik Teja (15), Prestor Petra (15). Trener: Petrič Matija.

Murexin-Kema Puconci: Kovač Nina (1), Rakar Nina (2), Škraban Nela (6), Škraban Iva (8), Malok Tjaša (10), Küplen Ema (11), Gričnik Nasja (13L), Matis Gaia (15), Novak Julija (17L), Lang Lena (18), Vilfan Ana (19), Sužnik Karmina (20), Pušnik Eva (29). Trener: Renato Perša.

Prvi niz so začele nasprotnice, a so si domačinke hitro pridobile prednost petih točk. Mozirjanke so nato vzele prvi odmor in se v nadaljevanju s tremi točkami približale Pucončankam. Sledilo je nekaj izmeničnih točk do rezultata 11:11. Na koncu je niz končal na strani Mozirjank z rezultatom 19:25.Na začetku drugega niza so začele voditi domačinke, z nekaj nasprotnimi napadi pa so si Mozirjanke pridobile vodstvo. Rezultat je bil tesen vse do dveh blokov Podgornikove na nasprotni strani, ki je uspela razliko malo povečati, na koncu pa so niz zmagale Pucončanke z rezultatom 27:25. Tudi v tretjem nizu je sledilo nekaj izmeničnih točk. Rezultat je bil tesen. Niz so zaključile Mozirjanke s tesnim izidom 23:25.

Tudi četrti niz se je začel zelo izenačeno, vse do rezultata 8:8. Prednost Pucončank sta prislužile Škraban Iva ter Sužnikova z zaključnimi napadi. Mozirjanke so si vzele odmor (16:11), nato pa je sledilo veliko izmeničnih točk z odličnimi napadi Kovačeve ter Škrabanove. Niz je zaključila Pušnikova za rezultat 25:17 v korist Pucončank. V petem nizu je s svojima blokoma Pušnikova pridobila prednost dveh pik (3:1), Škrabanova pa je imela nato tri zaključne napade, kar je prednost domačink še povečalo. Na koncu je bil peti in s tem odločilni niz na strani Pucončank z zadnjo točko zaradi napake Debelakove na servisu. Tekma se je končala s rezultatom zadnjega niza 15:6.

Logatec 0:3 ŽOK Ljutomer

19:25, 15:25, 15:25

ŽOK Ljutomer: Makoter Kaja (5), Kutnjak Sara (6), Petek Barbara (7), Stavbar Urška (8), Pintarič Adela (9), Sakovič Sara (10), Stankovič Ana (11), Kolmanič Ana (12), Rakuša Tjaša (16L), Mikl Veronika (18L). Trener: Novak Bojan

Logatec: Marič Domineja (1), Ravnik Nika (2), Hribljan Tina (4), Milič Julija (7), Koželj Lara (8), Šen Asja (9), Mole Tinkara (10L), Mesar Eva (11), Pleteršek Kaja (12), Klavžar Ema (13),  Šuštaršič Lana (14) Kadunc Ira (17). Trener: Đurić Saša

Ljutomerske odbojkarice so v gosteh z 0:3 prepričljivo premagale Logatčanke. Največ točk so za zmago Ljutomerčank  prispevale: Barbara Petek s 13 točkami, Sara Sakovič z 9 in Adela Pintarič, Ana Kolmanič in Ana Stanković po 8 točk. Za Logatec ja največ točk prispevala Asja Šen in sicer 11. Ljutomerčanke so bile prepričljive v vseh treh nizih. Prvega so dobile z rezultatom 25:19, drugi in tretji niz pa še z večjo prednostjo 25:15.

*Foto: arhiv Pomurec.com