20.7.2024

V prvem krogu Prve lige Telemach v novi sezoni 2024/25 sta se na Fazaneriji pomerili ekipi NŠ Mura in NK Nafta 1903.

NŠ Mura - NK Nafta 1903 1:0 (0:0)

Nogometaši Mure so v 1. krogu Prve lige Telemach premagali Nafto 1903 z 1:0 (0:0).

V Murski Soboti sta se srečali ekipi, ki sta v poletnem prestopnem roku ukrepali povsem različno. Mura je bila pri spremembah v kadru zmerna, Nafta, ki je v prvi ligi prvič po 12 letih, pa je praktično razpustila ekipo iz prejšnje sezone in v zadnjih tednih zbrala »fante z vseh vetrov«.

Čeprav ne eni ne drugi ob začetku sezone niso navdušili, pa je Muri z golom po slabi uri igre zmago zagotovil Matic Maruško.

Sobočani so prvi zagrozili, ko je od daleč poskusil Matic Maruško in žogo poslal malo čez vrata Nafte. V 13. minuti pa je dobro posredoval Žan Mauricio v Naftinih vratih, ko je poskusil Gal Kurež.

Amadej Maroša je bil naslednji, ki je pri Muri neuspešno streljal, Nafta pa je po 15 minutah začela pogumneje igrati, vendar je bil domači Almin Kurtović tisti, ki je spet prišel do strela. Tudi po njem je ostalo pri 0:0.

Pri tem izidu je ostalo tudi po prvem resnejšem poskusu Nafte v 36. minuti, ko je od daleč sprožil Szabolcs Szalay, isti igralec pa je malce zatem prišel do strela iz bližine, tudi takrat je bil neuspešen.

V drugem polčasu je po petih minutah spet streljal Kurež, takrat je zgrešil z roba kazenskega prostora, v 59. minuti pa so domači le povedli, po kotu in odbijanju se je žoga znašla rahlo na desni strani v bližini gola, tam pa jo je pričakal Matic Maruško in jo poslal v mrežo.

Kljub vodstvu je trener domačih Tonči Žlogar posegel v napadalni del ter na igrišče poslal najodmevnejšo poletno okrepitev Daria Vizingerja. A se tudi po tem vstopu ni posebej iskrilo, je pa Mura dobro nevtralizirala Nafto, ki je bila kljub malce odločnejši igri dokaj nemočna.

Mura bo v 2. krogu prihodnjo soboto gostovala pri Domžalah, Nafta pa bo dan prej gostila Radomlje.

Več fotografij v spodnji fotogaleriji ...