10.8.2024

Nogometaši Nafte 1903 so v 4. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Primorju z 0:3 (0:2).

Današnja tekmeca sta v prejšnji sezoni poskrbela za zanimivo končnico v 2. SNL. Takrat je bilo uspešnejše Primorje, ki je osvojilo prvo mesto. Nove sezone pa Ajdovci niso začeli dobro, izgubili so vse tri tekme in to brez doseženega gola. Danes pa so izbranci Milana Anđelkovića le pokazali, da bodo lahko še mešali štrene. Nafti, ki je pokazala bore malo, so zabili tri gole in se z njo točkovno poravnali.

Potem ko prvih 20 minut v Lendavi ni ponudilo resnih priložnosti, domači v prvem polčasu sploh niso streljali, je v 22. Primorje doseglo svoj prvi gol v sezoni. Po nesporazumu dveh Naftinih branilcev je žoga prišla do Domagoja Babina, ta pa jo je neoviran brez težav poslal v mrežo za ajdovsko vodstvo.

Damir Zukić je v 34. minuti poskusil z glavo po prostem strelu, a žogo poslal visoko čez gol, so pa rdeče-črni podvojili prednost v 43. minuti, ko se je po nizki podaji Maja Fogca z leve strani pred vrati najbolje znašel Gulić.

Tudi v uvodu drugega dela so bili Lendavčani bolj ali manj anemični, Ajdovci pa so v 52. minuti bolj ali manj potrdili zmago, potem ko je odbito žogo po strelu Žana Beširja v mrežo iz bližine poslal Matic Zavnik.

Šele v 62. minuti so domači sprožili kolikor toliko resen strel proti vratom Primorja, a tudi takrat Gašper Tratnik ni imel veliko dela. V 76. minuti je bilo precej nevarneje na drugi strani, ko je Žan Mauricio preprečil veselje Semirju Smajlagiću, tudi sicer pa je Primorje kazalo več volje od blede domače zasedbe.

Nafta bo v 5. krogu v soboto gostovala v Kopru, Primorje pa bo v petek gostilo Domžale.

Več fotografij v spodnji fotogaleriji ...