11.8.2024

Nogometaši Nafte so v 4. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Primorju z 0:3.

Nafta je v 4. krogu Prve lige Telemach doživela visok poraz proti Primorju, ki je Naftino mrežo zatresel kar trikrat. Za ekipo iz Ajdovščine je to prva zmaga v tej sezoni. Tekma je bila še posebej zanimiva, ker sta se nasprotnika v prejšnji sezoni v 2. SNL borila za prvo mesto, ki ga je na koncu osvojilo Primorje. Čeprav so Ajdovci začeli sezono slabo, saj so izgubili vse tri tekme brez doseženega zadetka, so tokrat pod vodstvom Milana Anđelkovića prikazali odločno igro.

Primorje je prevladovalo na igrišču, medtem ko je Nafta pokazala zelo malo. Prvi gol so Ajdovci dosegli v 22. minuti po napaki dveh branilcev Nafte, ko je Domagoj Babin izkoristil priložnost in dosegel vodstvo.

Do polčasa so rdeče-črni še povečali prednost preko Marka Gulića v 43. minuti. V drugem polčasu so Lendavčani nadaljevali z anemično igro, kar je Primorju omogočilo, da v 52. minuti z zadetkom Matica Zavnika praktično potrdi zmago.

Nafta je do prvega resnejšega strela proti vratom prišla šele v 62. minuti, a brez prave nevarnosti za nasprotnika. Primorje je bilo skozi celotno tekmo bolj motivirano, kar se je odrazilo v končnem rezultatu.

V naslednjem krogu bo Nafta gostovala pri Kopru, medtem ko bo Primorje doma gostilo Domžale.