Murska Sobota, 22.4.2012

Nogometaši Mure 05 so se z zmago proti Rudarju povzpeli na tretje mesto Prve lige. Junak tekme na Fazaneriji pred okrog 1000 gledalci je bil hrvaški napadalec Mate Eterović, ki je vstopil v igro samo šest minut pred doseženim zadetkom.

MURA 05 : RUDAR 1:0 (0:0)

Strelec: Eterović (89.)

RK: Savić 36./Rudar, Fajić (Mura) je v 39. minuti zastreljal 11-metrovko.

Strel Nusmirja Fajića z bele točke je končal le v stativi ...

Domači so tekmo dobro začeli. V peti minuti je bil Mitja Lotrič prehiter za velenjsko obrambo, se znašel sam pred vratarjem Bobanom Savičem, potem pa si dal predolgo podajo. V deževnem vremenu in na spolzkem igrišču so bili napadi hitrih Sobočanov sila neprijetni, gosti pa so bili nevarnejši ob prekinitvah. Tako so prišli tudi do prve polpriložnosti v 20. minuti, a je Dejan Purišič z glavo meril previsoko. Dve minuti zatem so Velenjčani zapravili veliko priložnost za vodstvo.

Po napaki domače obrambe je silovito z 12 metrov sprožil Luka Majcen, vratar Mure Filip Draković pa se je izkazal. Fajić je v 26. minuti lepo podal Lotriču, ki pa je streljal mimo desne vratnice in zapravil že drugo priložnost na tekmi. Deset minut pred koncem prvega dela je Fajić pobegnil obrambi gostov, preigral tudi vratarja Saviča, ki ga je zrušil in sodnik je pokazal na belo točko. Savič je ob tem dobil rdeč karton, Fajić pa nato izvedel enajstmetrovko. Na žalost domačih navijačev je zadel le vratnico.

Tekmo si je ogledal tudi Jože Činč s hčerko Kajo.

V nadaljevanju so do prve priložnosti prišli domači. Damjan Bohar je dobro meril z 18 metrov, vratar Gregor Fink, ki je v vratih zamenjal izključenega Saviča, pa je žogo odbil v kot. V 60. minuti je zavrelo v Fazaneriji. Po podaji Erika Janže je Fajić zatresel velenjsko mrežo, a je sodnik gol razveljavil zaradi prepovedanega položaja.

Pritisk domačih pa se je stopnjeval, po strelu Nina Kouterja je Velenjčane rešil Fink. Ko je že kazalo, da bo tekma ostala brez gola, so domači prišli do zmage in pomembnih treh točk. Po podaji Dragana Jelića z desne strani je namreč rezervist Mate Eterović v 88. minuti z glavo žogo poslal v mrežo za končnih 1:0.

Mura 05: Draković, Cipot, Bohar, Lotrič (od 61. L. Sreš), Travner, Fajić, Janža, Jelić, Dodlek (od 66. Kouter), Maruško, Kous (od 83. Eterović).

Rudar: Savić, Jeseničnik, Majcen (od 71. Trifković), Črnčič, Krefl (od 38. Fink), Purišić, Berko, Podlogar (od 67. Rotman), Žinko, Klinar, Dedić.