ŠPORT

Pregled tekem pomurskih klubov v Pokalu Hervis

25.08.2010 ob 21:56

Danes so bile odigrane tekme prvega kroga Pokala Hervis, v katerem je nastopilo pet pomurskih klubov. Zmagala je le Nafta, mi pa smo obiskali tekmo v Bistrici in na Hotizi.

Virs Bistrica je pred 200 gledalci po podaljških izgubila proti drugoligašu Aluminiju iz Kidričevega z rezultatom 2:4. Že ob polčasu je Bistrica zaostajala 0:2, podaljške pa sta z zadetkom priborila Mihael Kolarič in Peter Zver. V podaljšku je najprej veteran Tomislav Godina, ki bo novembra dopolnil 41 let, dosegel avtogol, zmago gostov pa je potrdil Antonijo Pranjič.

Postava Virs Bistrice: Vučko, Maučec, Kelenc, Zver, Godina, Lutar (od 107. Lazar), Kolenko, Šimonka, Cigut, Grabar (od 57. Vuk) in Žugelj (od 65. Kolarič).

Virs Bistrica - Aluminij 2:4 (2:2, 0:2)
Kolarič 69., Zver 76.; Vračko 8., 45., Godina 103.-ag, Pranjič 107.

Na Hotizi so se pred 300 gledalci nogometaši Hotize La Storie pomerili proti lanskoletnemu prvoligašu Interblocku in pričakovano izgubili. Ljubljančani so mrežo domačega vratarja Romana Žižeka dvakrat zadeli v prvem polčasu, končni izid tekme pa je bil 0:4.

Postava Hotize La Storie: Žižek, Vida, Cigan, Bažika, Vori, Kotnjek (od 70. Hozjan), Vugrinec, Doma, Koveš (od 55. Koudila), Tibaut in Antolin (od 46. Čurin).

Hotiza La Storia : Interblock 0:4 (0:2)
Fink 30., Vida 45.-ag, Majcen 50., Valenčič 70.

V Kuzmi sta se pomerila domači Tromejnik G.-Kalamar in velenjski Rudar. Dvesto gledalcev v prvem polčasu ni videlo zadetkov, presenetljivo pa so z zadetkom Gregorja Bokana v 55. minuti povedli domačini, le pet minut kasneje pa je bil izid že izanečen. Prvoligaško moštvo, ki ga eden od najboljših slovenskih trenerjev Bojan Prašnikar, je v podaljšku doseglo še dva zadetka in se uvrstilo v nadaljnji krog.

Postava Tromejnika G.-Kalamarja: Škrbič, Nemec, Šnurer (od 83. Mešič M.), Bokan, Kous R., Sukič, Bukovec, Horvat, Mešič D. (od 65. Gjureč), Čontala in Lepoša (od 46. Kous B.).

Tromejnik G.-Kalamar : Rudar Velenje 1:3 (1:1, 0:0)
Bokan 55.; Djermanovič 60., Roj 107., Mešić 117.-11m

Soboška Mura 05 je gostovala v Zavrču in presenetljivo že izpadla iz nadaljnjega tekmovanja. Čeprav so črno-beli ob polčasu vodili že z 0:2, so domačini pred 150 gledalci v dobre pol ure uspeli premagati vratarja Mure Filipa Drakoviča kar štirikrat. Četrti zadetek, ki je bil na koncu tudi usoden, je dosegel nekdanji Muraš Goran Šnajder, končni rezultat 4:3 pa je ob koncu postavil Tadej Ramšak.

Postava Mure 05: Drakovič, Kous, Filipovič, Ramšak, Kek (od 46. Gruškovnjak), Janža J. (od 72. Slavič), Kouter (od 46. Smodiš), Kovač, Janža E., Sprečo in Bohar.

Zavrč : Mura 4:3 (0:2)
Čeh 52.-11m, Murko 60., Antolič 76., Šnajder 84.; Bohar 13., Sprečo 28., Ramšak 90.

Kot je bilo že uvodoma povedano je od pomurskih ekip v drugi krog pokalnega tekmovanja napredovala le Nafta, ki je v gosteh premagala Brda. Že ob polčasu so Lendavčani vodili z 1:2, končni izid pa je bil 2:4. Med strelce so se pri našem edinem prvoligašu vpisali Konstantin Vassiljev dvakrat, ter Vedran Vinko in Miha Kokol po enkrat.

Postava Nafte: Murko, Vassiljev (od 58. Horvat), Matjašec, Levačič, Bečiri, Čeh, Lesjak, Buzeti, Gerenčer, Vöröš (od 46. Vaš) in Vinko (od 53. Kokol).

Brda : Nafta 2:4 (1:2)
Zovatto 41., Šabec 79.-11m; Vinko 29., Vassiljev 42., 55.-11m, Kokol 75.

Mladi napadalec Mure Lotrič dvakrat uspešen za reprezentanco

Na prijateljski tekmi nogometašev do 17 let se je v Szombathelyju Madžarska pomerila proti našim vrstnikom. Obračun je služil kot priprava na kvalifikacije za evropsko prvenstvo 2011, za Slovenijo pa je dva zadetka dosegel 15-letni Mitja Lotrič iz Mure 05. Lotrič, ki je odlični strelski formi, kar je dokazal tudi na prijateljskih tekmah soboškega drugoligaša, bo v septembru dopolnih 16 let, kar je v Sloveniji pogoj, da lahko igra za člansko moštvo. Sobočani, ki niso najboljše začeli nove sezone, bodo z njim v napadu veliko pridobili.