Murskosoboški kadeti izboljšali ekipni državni rekord

21.12.2017

Na strelišču v Ljubljani je v organizaciji SD Črenšovci potekal 3. turnir državnih lig.

Kadeti Športno strelskega društva  Murska Sobota so tokrat ekipno spet zmagali in še nekoliko izboljšali ekipni državni rekord, ki sedaj znaša 1189,9 kroga.

Posamezno je zmagal Jure Sočič 405,4 kroga, Patrik Farkaš je bil peti s 396,2 kroga in enajsti Blaž Makari 388,3 kroga. Kot mladinec je Uroš Vrečič T. nastreljal 387,2 kroga in bil devetnajsti. Po treh krogih naša ekipa vodi, prav tako vodi posamezno Jure, Patrik je drugi.

Pionirji pa so osvojili 3.mesto ekipno s 517 krogi. Plahut Timotej 174, Gjorek David 173, Bagola Timon 170, Serdt Blaž 151 krogov. Po treh krogih so naši pionirji na tretjem mestu, najvišje posamezno je Györek David na šestem mestu.

Na Cankovi je potekalo 3. kolo Regijske lige v streljanju s serijsko zračno puško.