GLOBALNO
Po reciklaži odpadne embalaže Slovenija v vrhu EU
V Evropski uniji je bilo leta 2017 recikliranih 42 odstotkov odpadne plastične embalaže. Slovenija je po odstotkih reciklirane plastične embalaže nad povprečjem.
Delež reciklirane odpadne plastične embalaže v EU se je v primerjavi z letom 2005 povečal za 18 odstotkov, in sicer iz 24 odstotkov na 42 odstotkov, poroča evropski statistični urad Eurostat.
Trend povečevanja recikliranja je mogoče opaziti v vseh članicah EU, izjema je le naša južna soseda Hrvaška. V Sloveniji se je v istem obdobju povečal iz slabih 34 odstotkov v letu 2005 na dobrih 60 odstotkov v 2017.
S 60 odstotki reciklirane odpadne plastične embalaže je Slovenija nad povprečjem EU. Več kot polovico odpadne plastične embalaže pa poleg Slovenije reciklirajo še v šestih članicah EU.
Največji odstotek recikliranja odpadne plastične embalaže v 2017 so tako zabeležili v Litvi, in sicer 74 odstotke. Sledijo ji Bolgarija s 65 odstotki, Ciper z 62 odstotki (podatek iz leta 2016), Slovenija s 60 odstotki, Češka z 59 odstotki, Slovaška z 52 odstotki in Nizozemska s 50 odstotki.
Na drugi strani pa so manj kot tretjino odpadne plastične embalaže reciklirali na Malti (24 odstotkov v 2016), v Estoniji in Franciji (v obeh po 27 odstotkov), na Irskem (31 odstotkov), na Madžarskem (32 odstotkov) ter v Luksemburgu in Avstriji (v obeh po 33 odstotkov).
Fotogalerija
Komentarji
Opozorilo
Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Pomurec.com želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja. Najboljše komentarje bomo ob koncu leta nagradili.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Pomurec.com. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.
Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Pomurec.com bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.
Prosim povejte mi: kdo, kje, kako,... reciklira 60% odpadne plastike in to na slovenskih tleh? In kam roma preostalih 40%?