Kouter debitiral za slovensko reprezentanco

4.9.2020

Reprezentanca Slovenije je včeraj s prvo tekmo odprla UEFA ligo narodov. Dvoboj Slovenije z Grčijo v Stožicah se je končal le z delitvijo točk, mreža se žal ni zatresla.

Včeraj se je predstavila Slovenska reprezentanca s kopico novih obrazov. Med njimi je tudi igralec Mure, Nino Kouter, ki je v 78. minuti vstopil v igro in zamenjal Jako Bijola. Selektor Kek je povabil v svojo ekipo kar štiri pomurske igralce. Damjan Bohar je igral celo tekmo, Kouter je vstopil v 78. minuti, Mitja Lotrič in Erik Janža, pa sta igro spremljala s klopi.

Slovenska izbrana vrsta si je v prvem polčasu priigrala le eno nevarnejšo akcijo, ko je Bohar podal pred gol in iskal soigralca, ki bi zaključil, ampak ni našel pravega naslovnika. Od daleč je v 8. minuti poskusil še Vetrih, ampak je meril točno v vratarja Vassilisa Barkasa. Grki so imeli več obetavnejših napadov, vendar Oblak s temi ni imel težav. V 16. minuti je Blažič nerodno posredoval in žogo poslal malce čez lasten gol. Grki so v 29. minuti izvedli najnevarnejšo akcijo, vendar brez zadetka. V drugem polčasu so v uvodu Grki prevzeli pobudo, Slovenci pa praktično niso prišli na svojo polovico igrišča. V 51. minuti se je izkazal vratar Oblak, po strelu Limniosa. Tudi v nadaljevanju so bili grški nogometaši boljši, slovenski igralci pa v podrejenem položaju. V 81. minuti je do strela pri Grkih v kazenskem prostoru prišel Siovas, a je Oblak bil spet na mestu. V 86. minuti so si priložnost priigrali domači, ko je Živec podal pred vrata z desne strani, Šporar pa je bil premalo natančen. Tako se je tekma končala z rezultatom 0:0, slovenska ekipa si je priigrala 1. točko. Naslednja tekma bo že to nedeljo, 6. septembra, ob 18. uri, kjer se bo Slovenija pomerila z Moldavijo.