GLOBALNO
Počitniška študentska dela, kako in kam?
Počitniško študentsko delo je priljubljena izbira za številne študente in dijake, ki želijo med poletnimi počitnicami zaslužiti nekaj dodatnega denarja, pridobiti nove delovne veščine in izkušnje ali preprosto zapolniti svoj prosti čas z nečim koristnim. Za vas smo izbrskali nekaj nasvetov, kako se lotiti iskanja študentskega dela.
Kje najti študentsko delo?
1. Spletni portali in študentski servisi za iskanje dela
Priljubljena spletna portala in študentski servis za študentska dela v Pomurju sta e-Študentski servis in Mladinski servis Murska Sobota, ki ponujata široko izbiro delovnih mest v gostinstvu, prodaji, promociji in marketingu, pri animaciji otrok, ter različna administrativna dela, dela v proizvodnjah, farmah in kuhinji. Velikokrat pa lahko študentje ponudbe za delo v svoji stroki najdejo tudi na spletnih straneh fakultet, ki jih obiskujejo.
2. Družbena omrežja
Pri teh najbolj izstopa LinkedIn, ki omogoča, da študentje lahko gradijo svoj profesionalni profil, iščejo študentska dela ter se povezujejo s podjetji in mentorji v svoji stroki. Hkrati pa omogoča spremljanje trendov v panogah in širjenje profesionalne mreže. Prav tako pa so uporabna tudi družbena omrežja, kot so Facebook, Instagram in Twitter, kjer se pogosto objavljajo aktualne ponudbe za (študentske) zaposlitve. Priporočljivo je tudi spremljanje Facebook skupin, še posebej različnih študentskih društev, kamor so pogosto objavljeni oglasi za delo.
3. Osebni stik in mreženje
Študentje in dijaki si lahko delo najdejo tudi z obiskom podjetja in organizacije v Pomurju, ki jih zanimajo, in povprašajo, ali potrebujejo pomoč med poletjem. Pri tem je dobra praksa tudi udeleževanje lokalnih dogodkov in sejmov dela, kjer lahko vzpostavijo osebni stik z delodajalci.
Kakšen je naslednji korak?
Ob prijavi na prosto delovno mesto je priporočljivo, če že samo po sebi tega ne zahteva, da se priloži tudi življenjepis (CV). Vanj se naj vključi izobrazba, delovne izkušnje (če jih imate), prostovoljne dejavnosti, veščine in hobiji.
Nato je čas za razgovor.
Priprava na razgovor za službo je ključnega pomena. Pred razgovorom je koristno pridobiti informacije o podjetju, njihovih vrednotah, poslanstvu in viziji. Prav tako je pomembna kratka predstavitev o sebi, saj se pogosto pojavijo vprašanja, povezana z dosedanjimi izkušnjami in sposobnostmi. Pomembno vlogo igra tudi primerna obleka in pravočasen prihod na razgovor, skozi razgovor pa je dobro pokazati zanimanje, ki ga lahko delojemalci podkrepijo z vprašanji za delodajalca.
Foto: Pixabay
Fotogalerija
Komentarji
Opozorilo
Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Pomurec.com želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja. Najboljše komentarje bomo ob koncu leta nagradili.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Pomurec.com. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.
Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Pomurec.com bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.
Rabim resno osebo m.ž za zalivanje trave zjutraj in zvečer v Filovcih 041 846 537
Hi i love sex my contact here https://vipdeit.com/sex26.html